Postaw na wyraziste oprawki

Zimą, kiedy nosimy puszyste szale, ciepłe, wełniane czapki, grube rękawice i futerkowe kołnierze, drobne, pastelowe oprawki mogą zginąć wśród wzorów i faktur. By wyróżnić się z tłumu, warto postawić na mocne, kontrastowe akcenty. Ponieważ zimą nasza letnia, ciepła opalenizna jest już zwykle tylko wspomnieniem, warto stworzyć ciekawą, kontrastującą z jasnym kolorem skóry kompozycję, w którą doskonale wpiszą się mocne, czarne oprawki.

Świetnie sprawdzą się tutaj kwadratowe oprawy typu Wayfarer o klasycznym, lekko wydłużonym w kąciku kształcie – radzi ekspert 1242.eu. – Ten uniwersalny model jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w każdym wieku, ponieważ doskonale podkreśla elegancki charakter stylizacji.

Wybierz szylkretową klasykę

Okulary z oprawkami szylkretowymi nieustannie zachwycają, stanowiąc przykład ponadczasowej klasyki. Są chętnie wybierane przez pewne siebie, twórcze i wyraziste kobiety. Doskonale dopasuje się do sztucznego futerka w panterkę, albo klasycznego czarnego płaszczyka.

Oprawki szylkretowe to model, który nigdy się nie znudzi. Półprzezroczyste, różnobarwne tworzywo świetnie pasuje do eleganckiej sukienki, albo codziennej stylizacji z ciepłą parką i skórzanymi kozakami w roli głównej. Oprawki te świetnie współgrają zarówno z jasnymi włosami naturalnych blondynek, jak i ciemniejszą oprawą oczu mocnych brunetek.

Zabaw się kształtem oprawek

Okrągłe oprawki okularowe to niecodzienna propozycja dla osób, które lubią się wyróżniać. Kształt ten jest dość wymagający i zanim zdecydujemy się na taki wybór, powinniśmy odpowiedzieć sobie na jedno kluczowe pytanie – jaki kształt ma nasza twarz.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kształt i wielkość okularów powinniśmy dobierać pod kątem kształtu twarzy – mówi ekspert 1242.eu. – Okrągłe oprawki będą doskonale pasowały osobom o mocnych rysach i kwadratowej twarzy – nadadzą naszej aparycji lekkości i odrobinę zmiękczą jej obrys.

Wszystkim miłośnikom wyrazistych kolorów z pewnością do gustu przypadną interesujące, okrągłe oprawki od MYKITA. Błękity, zielenie, czerwienie, w zestawieniu ze złotymi, połyskującymi noskami dają bardzo nieoczywisty efekt. Miłośnicy mody, którzy lubią eksperymentować z różnorodnymi dodatkami, będą zachwyceni tą niecodzienną propozycją.
Zima, choć chłodna, ponura i szara, wcale nie musi być nudna. Ciepłe, puszyste stylizacje możemy rozjaśnić i zaakcentować nieoczywistymi dodatkami. Z jednej strony w zimowych zestawieniach swoje miejsce znajdą mocne, kontrastujące z kolorem skóry oprawki, z drugiej wszelkie barwne akcenty rozjaśnią ponure dni i nadadzą naszym stylizacjom pogodnego charakteru. Szeroki wachlarz interesujących propozycji sprawia, że każdy miłośnik okularów może znaleźć model idealnie dopasowany do jego potrzeb i wymagań.