Alpina Dolomity to luksusowy ośrodek, który zestawia elegancję z zasadami świadomego, ekologicznego projektowania. Hotel znajduje się w malowniczej wiosce w regionie Trydent we włoskich Alpach.


Kurort zbudowany z naturalnych materiałów, utrzymany w nowoczesnej stylistyce, pozostaje idealnie wkomponowany w górskie otoczenie. Konstrukcja wykonana z drewna, kamienia i szkła, łączy w sobie trwałość i styl. Fasada 5-gwiazdkowego hotelu została zaprojektowana przez architektów Marcello De Biasi i Karl Comploi. Z budynku roztacza się niesamowity widok na okalające ośrodek doliny.

Hotel oferuje swoim gościom najbardziej ekskluzywne rozrywki: odnowę biologiczną, saunę i SPA. Ukojenie znajdą tu wszyscy, poszukujący na urlopie wypoczynku, ciszy, regeneracji po ciężkiej pracy i pięknych krajobrazów. Mieszcząca się w budynku restauracja, gdzie szefem jest słynny mistrz Julian Seeber, serwuje wyśmienite, zdrowe dania. W kuchni króluje kuchnia śródziemnomorska i lekkie, aromatyczne kompozycje smaków.

Hotelowe wnętrze, zaprojektowane przez Tauber Gerhard, stwarza przytulną, ciepłą atmosferę. Właściciele chlubią się, że po wizycie w Alpina Dolomity goście, zakochani w przestrzeni, doskonałej kuchni i bajecznych widokach, wracają do kurortu podczas następnych wypadów na narty.