Czerpiąc inspirację z futuryzmu, science fiction i ruchu awangardowego, japoński projektant Yohji Yamamoto uruchomił kolekcję okularów w stylu steampunk na sezon wiosna / lato 2018. Linia składa się z czterech wzorów. Okulary różnią się elementami konstrukcyjnymi, ale łączy je identyczna mroczna estetyka.

Nowoczesne okulary w stylu steampunk

Styl steampunk to połączenie dwóch słów, które stanowią swoje przeciwieństwa. „Steam”, czyli „para” nawiązuje do przeszłości, która gloryfikuje wynalazki i teorie panujące w XIX wieku. „Punk” dąży do mrocznej i niebezpiecznej przyszłości, w której rządzą postmodernizm i futurystyczna wizja XXI wieku.

Nowoczesne okulary w stylu steampunk

Modna kolekcja okularów na letni sezon 2018 doskonale pasuje do stylu preferowanego przez Yohji Yamamoto. Okulary steampunkowe to wspaniały dodatek modowy, który doskonale wpisuje się w monochromatyczne trendy. Ciemny i tajemniczy look pozwala na uzyskanie efektownego efektu i perfekcyjnej stylizacji.

Nowoczesne okulary w stylu steampunk

Ceny okularów wahają się od 485 do 595 dolarów. Tak wysoka cena wynika z wykorzystania wysokiej jakości materiałów. Szkła okularów produkowane są we Francji z octanu i tytanu. Luksusowe kolekcje towarzyszą od dawna marce Yamamoto.