New Balance to obecnie nie tylko obuwie sportowe, ale także odzież czy niezbędne akcesoria. Nie należy jednak zapominać, że głównym produktem firmy jest właśnie obuwie, które jest doceniane przez sportowców i amatorów aktywności fizycznej na całym świecie. Czym New Balance wyróżnia się na tle innych marek o światowym zasięgu?

Inspirujące początki

Historia powstania New Balance jest niezwykle inspirująca. William J. Riley zakładał bowiem firmę z głębokim przeświadczeniem, że będzie projektował i produkował buty przeznaczone głównie dla robotników. Skąd taki pomysł? Robotnikami w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał Riley, byli głównie imigranci; to oni wykonywali zazwyczaj najcięższe prace. Riley czuł się przez to związany z robotnikami, bo sam również był imigrantem – pomoc takim osobom była zatem dla niego kwestią honoru i solidarności.

Zanim William J. Riley zaczął produkować buty, stworzył najpierw specjalną wkładkę. Jej łukowaty kształt miał za zadanie wspierać śródstopie i całą stopę, co było szczególnie ważne przy dużych obciążeniach fizycznych, na jakie byli narażeni robotnicy. Wynalazek został ostatecznie opatentowany; do sprzedaży trafił za pośrednictwem jednego z dystrybutorów obuwia.

Samo obuwie zaczęto produkować nieco później, w 1938 roku, kiedy Riley zdecydował się zaprojektować buty dla członków lokalnego klubu sportowego.

Marka z historią

To, co od zawsze wyróżniało New Balance na tle innych marek, to dążenie do opracowania idealnej konstrukcji butów przy wykorzystaniu naukowych rozwiązań. Badania technologiczne na szerszą skalę zapoczątkowała

Eleanor Kidd, córka Williama J. Riley’a; jednym z jej sztandarowych pomysłów było zwiększenie szerokości obuwia w taki sposób, by lepiej pasowało do stóp i było znacznie wygodniejsze. Co ciekawe, mimo, że marka istniała już niemal pół wieku, to firma zatrudniała tylko 6 (!) osób. Dzienna produkcja wynosiła wtedy 30 par butów.

Sytuacja New Balance uległa zmianie dopiero w 1972 r. – wtedy firmę kupił Jim Davis, inwestując w rozwój przedsiębiorstwa znaczną sumę pieniędzy. Produkcja butów, które szybko zostały uznane za najlepszy wybór dla zawodowych biegaczy, ruszyła na masową skalę.

Wyjątkowa na tle innych

W przeciwieństwie do innych marek, New Balance od początku była tworzona z konkretnym nastawieniem i celem. Nigdy nie planowano, by firma przekształciła się w przedsiębiorstwo znane na całym świecie; paradoksalnie być może to właśnie dlatego udało jej się osiągnąć tak duży sukces. Skoncentrowanie się na technologii i prowadzeniu badań, które mogły znacząco wpłynąć na funkcjonalność obuwia przysporzyło New Balance wielu sympatyków, którzy do dzisiaj twierdzą, że firma produkuje najlepsze buty sportowe na świecie.

Wysoka jakość materiałów tekstylnych, odpornych na szkodliwe efekty działań warunków atmosferycznych, to obok przemyślanej konstrukcji najważniejsza cecha obuwia produkowanego przez New Balance. Co istotne, każdy nowy model butów jest najpierw testowany przez sportowców i ludzi zawodowo związanych z szeroko pojętą aktywnością fizyczną. Dzięki temu każdy potencjalny użytkownik butów powinien otrzymać produkt jak najlepiej dopasowany do jego potrzeb.

Dzięki dużej różnorodności, jeśli chodzi o fason i kolorystykę, każdy miłośnik obuwia sportowego powinien znaleźć coś dla siebie. Dużą zaletą marki New Balance jest przygotowanie specjalnej oferty dla całej rodziny – mężczyzny, kobiety, a także dzieci. Znakiem rozpoznawczym marki jest duża litera „N”, która zawsze pojawia się na bucie. Eobuwie.com oferuje duży wybór butów New Balance; od lekkich sneakersów czy półbutów do trekkingów, które idealnie sprawdzą się w górskich warunkach.

Co ciekawe, obuwie od New Balance stało się poniekąd wyznacznikiem wielkomiejskiego stylu. Coraz częściej buty tej marki zakładane są do zwykłych jeansów czy nawet sukienek; zainteresowanie marką wzrasta praktycznie z dnia na dzień, o czym świadczą także wyniki popularności New Balance w USA (NB zajęło niedawno drugie miejsce pod względem sprzedaży obuwia sportowego).

New Balance, czyli marka z historią

Początkowo założyciel New Balance stworzył specjalną wkładkę do butów; była na tyle innowacyjna pod względem technologicznym i przełomowa, jeśli chodzi o komfort użytkowania obuwia, że została zarejestrowana w biurze patentowym. Obuwie zaczęto produkować nieco później i były to modele wykonane z kangurzej skóry.

New Balance przez długi okres czasu była firmą zatrudniającą zaledwie kilku pracowników; dopiero po wykupieniu przedsiębiorstwa przez Jima Davisa, który zainwestował w rozwój marki, New Balance stało się firmą o światowym zasięgu.

To, co wyróżnia markę, to przede wszystkim podejście do tworzenia obuwia. Badania naukowe i technologiczne to absolutna podstawa, jeśli chodzi o tworzenie nowego modelu. Funkcjonalność i komfort użytkowania sprawiają, że buty sportowe od New Balance są używane przez wielu sportowców na całym świecie.

New Balance to także obuwie niezwykle estetyczne, w pięknej kolorystyce; dzięki ofercie dla całej rodziny każdy znajdzie coś dla siebie. Na eobuwie.pl można zamówić zarówno sneakersy, idealne do porannych joggingów jak i nieco masywniejsze trekkingi, które przydadzą się podczas górskich wędrówek.