Nausznice to duże kolczyki, które mają na celu podkreślić nasze ucho. Najlepiej wyglądają przy związanych włosach lub krótkiej fryzurze. Co ciekawe, niektóre modele nie wymagają przekłuwania uszu, więc jest to biżuteria dla każdego.

Nausznice z łańcuszkiem

Do najpopularniejszych typów nausznic należą te z łańcuszkiem, uwielbiane m. in. przez Dodę. Piosenkarka szczególnie polubiła pokaźne kolczyki z motywem kolców. Charakterystycznym dla nich elementem jest długi, złoty łańcuszek opadający aż do ramienia i wpięty we włosy, niczym spinka. Mniej zadziorny model tego rodzaju nausznic, to te z łańcuszkiem zakończonym kolczykiem, który zaciska się na dowolnej wysokości. Ozdoba nie wykracza poza ucho, a mimo to jest niezwykle efektowna. Można wybierać spośród dziesiątek wariantów: nausznice z podwójnymi, kolorowymi łańcuszkami, kolczyki z pojedynczym łączeniem wysadzanym cekinami, czy też łańcuszki zdobione kokardami lub gwiazdkami.

Nausznice jako najmodniejsza biżuteria sezonu
Nausznice jako najmodniejsza biżuteria sezonu
Nausznice jako najmodniejsza biżuteria sezonu

Ear Jacket, czyli nausznice na sztyfcie

To bardziej subtelny rodzaj nausznic. Ich fenomen polega na ciekawej formie – oprócz zwykłego kolczyka na sztyfcie, ear jackets posiadają drugą część. To wystający spod ucha element przybierający różnorodne kształty. Może to być rozetka, wiszący kwiatek lub kilka ozdób, np. przypominających sople lodu. Na wyjątkową uwagę zasługuje biżuteria z detalem zdobiącym tył ucha. Taki typ nausznic szczególnie upodobała sobie Emma Watson. Preferowane przez nią ear jackets, to kolczyki złożone z dwóch rodzajów pereł – małej z przodu ucha i dużej z tyłu.

Nausznice jako najmodniejsza biżuteria sezonu

Nausznice na sztyfcie pięknie podkreślają kształt płatka ucha. To pozornie delikatny, a jednak przykuwający wzrok dodatek. Jest idealny na randkę, bo nie należy do krzykliwej biżuterii, lecz tej eleganckiej i z klasą. Jeśli chcesz znaleźć ear jacket odpowiednią do noszenia na co dzień, najlepsze będą uniwersalne modele – dwie srebrne kulki albo kwadracik na sztyfcie i dolny element w postaci błyszczącego krzyża lub serduszka.

Nausznice typu Ear Crawlers

Gwiazdy, które wypromowały ten rodzaj kolczyków, zwykle ozdabiają jedno ucho, najczęściej lewe. Oczywiście nausznice można nosić jako parę kolczyków. Wszystko zależy od modelu biżuterii i okazji, na którą je zakładamy. Kupując ten rodzaj nausznic warto sprawdzić, na które ucho dany kolczyk został zaprojektowany.

Nausznice jako najmodniejsza biżuteria sezonu
Nausznice jako najmodniejsza biżuteria sezonu

Ear crawlers to tzw. konturówki, czyli biżuteria na całą długość ucha. Dół ozdoby zakłada się jak zwykły kolczyk, natomiast górę zaczepia się na chrząstce. Ten model nausznic jest uwielbiany przez blogerki modowe. Nic dziwnego – konturówki doskonale wyglądają na zdjęciach, bo są bardzo widoczne. Taki dodatek wyróżnia się na tle innych. Zwłaszcza, jeśli posiada interesujący kształt. Najmodniejsze ear crawlers to skrzydła i liście laurowe. Dużym powodzeniem cieszą się też motywy zwierzęce: smoki, koty, czy węże.

Nausznice z łańcuszkami, różnego rodzaju ear jackets oraz ear crawlers, kupisz w Butiku Ani Kruk. Sprawdź pełną ofertą pod linkiem: https://aniakruk.pl/tagi/nausznice.html.