Charles Wilson to projektant krzesła ogrodowego Zephyr dla australijskiego producenta mebli ogrodowych Tait. Autor pomysł na tego typu mebel zaczerpnął z terminologii żeglarskiej. Nawiązał do chwili, kiedy żagiel jachtu łapie delikatną bryzę i podróż staje się niezapomnianym doznaniem. Podobnie krzesło Zephyr ma zapewniać maksymalny relaks na świeżym powietrzu dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji.

Modne meble: krzesło relaksacyjne

Charakterystyczne dla projektanta płynne formy zostały wykorzystane w oparciu krzesła, które wygodnie otacza plecy osoby siedzącej. Koncepcja projektowa oparła się na poszukiwaniu optymalnego rozwiązania i stworzenia nowoczesnego leżaka na wzór chusty.

Modne meble: krzesło relaksacyjne

Krzesło Zephyr można także porównać do klasycznego krzesła kempingowego. Ergonomicznym rozwiązaniem stało się lekkie odchylenie oparcia w celu mocniejszego podparcia dolnej części pleców i szyi. Zephyr został wyposażony w podłokietniki ze stali nierdzewnej. Takie udogodnienie zapewnia odpowiednie wsparcie, zwłaszcza dla osób, które potrzebują pomocy przy wstawaniu z krzesła.

 

Źródło zdjęć: Tait