Standardowe buty zazwyczaj kojarzone są z materiałami syntetycznymi, które po jednym czy dwóch sezonach nadają się do wyrzucenia. Projektantka Emilie Burfeind wybrała biodegradowalne materiały i stworzyła przyjazną dla środowiska alternatywę modnych butów.

Modne buty 2021: Sneature

Zaproponowane przez Emilie buty Sneature zostały wykonane w całości z takich odpadów jak chiengory, czyli przędza z psiej sierści, cienkiej warstwy biokauczuku, zaś podeszwa z grzybni. Poszczególne segmenty stworzyły jednolitą konstrukcję oryginalnego buta, zaś poukrywane detale zwracają uwagę osób wyczulonych na estetykę produktu.

Modne buty 2021: Sneature

Buty Sneature „zostały podzielone na obszary funkcjonalne i strukturalne (membrana, podeszwa, okrycie) w celu zastosowania testowanych materiałów w odpowiedni sposób, żeby zapewniły odpowiednią ochronę.”

Modne buty 2021: Sneature

Membrana buta powstała przy użyciu techniki 3D. Projekt zaś oparto na serii eksperymentów z różnego rodzaju materiałami naturalnymi. Każdy z użytych składników został dokładnie przebadany pod kątem jego wytrzymałości, a także oddziaływania na środowisko.