Wielki Gatsby niewątpliwie wpłynął na trendy w tym sezonie. Dzięki premierze filmu styl lat 20. znowu stał się modny. Vintage to nowy trend, po który sięgają zarówno gwiazdy na czerwonym dywanie, jak i fashionistki szukające ciekawych stylizacyjnych rozwiązań. Prezentujemy ciekawe zestawienia zainspirowane filmem „Wielki Gatsby”.

Wieczorowe suknie pokryte cekinami i piórami, misternie upięte włosy ozdobione wymyślnymi kapeluszami i opaskami oraz sznury pereł stanowiły typową stylizację kobiet z wyższych sfer. Elegancja łączyła się z przepychem i blichtrem, a kroje strojów zaczęto dostosowywać do nowoczesnej rzeczywistości.

Styl inspirowany życiem amerykańskiej śmietanki towarzyskiej z czasów prohibicji to mix współczesnych trendów i wieczorowego szyku oraz dodatków vintage, które nadają stylizacjom charakteru. Sukienki wpisujące się w modę z lat 20., mają prosty krój i kończą się za kolanem. Ich okazałość tkwi w szczegółach – modne frędzle, koraliki i cekiny pokrywają cały materiał sukienki.


Autor: Tina