Ona i On. Szczęśliwi i zakochani, świata poza sobą nie widzą. W dniu swego ślubu chcą się zaprezentować wyjątkowo pięknie. Starają się zatem zadbać o każdy szczegół: o piękne stroje, o eleganckie obrączki, o idealną wiązankę kwiatów, dzięki której Panna Młoda wygląda jeszcze piękniej. Często w tych trudnych zadaniach pomaga im konsultant ślubny, bez którego pomocy niejedna uroczystość weselna zakończyłaby się klęską. Dzięki niemu młodzi mają zapewnione fachowe doradztwo w każdej sprawie, w tym również w kwestii wyboru odpowiedniego stroju.
Podstawowa zasada głosi, że najpierw Ona wybiera suknię, później On wybiera strój dla siebie starając się dopasować swój ubiór do jej kreacji. Każde z nich musi zadbać o kilka istotnych kwestii związanych ze strojem i jego doborem. W co się ubrać na własny ślub?

Propozycje dla Niej.


Ona ma nieograniczone możliwości. Podstawa to idealne dopasowanie sukienki do kobiecej sylwetki. Choć suknie typu Syrena czy Empire pięknie się prezentują, nie każda pani może sobie na nie pozwolić. Ważny jest też materiał, z którego wykonana jest sukienka. Dominuje naturalny i trwały jedwab, choć zalecana jest również cięższa satyna o charakterystycznym połysku.
Większość Pań stawia na tradycyjne rozwiązanie: długa, biała sukienka i piękny welon. W niektórych przypadkach Panny Młode mogą sobie jednak pozwolić na nieco inną kreację. Odważniejsze panie decydują się na sukienki ślubne w krótszej wersji, a tradycyjną biel bardzo często zastępuje miły dla oka kolor ecru.

Porady dla Niego.

Teoretycznie Pan Młody ma łatwiej. Takie przynajmniej jest powszechne przekonanie. W rzeczywistości mężczyzna jest tu w znacznym stopniu ograniczony. Wybrana przez jego ukochaną sukienka sprawia, że z pewnych rozwiązań panowie muszą zrezygnować.
Panowie mogą wybrać garnitur lub bardziej wytworne rozwiązania: frak, smoking lub surdut. Popularny staje się ostatnio surdut angielski, do którego idealnymi dodatkami są szare rękawiczki oraz elegancki cylinder.
Suknia Panny Młodej, a szczególnie jej kolorystyka, wpływają na kolor garnituru Pana Młodego. Jeśli Ona zdecyduje się na tradycyjną biel, On może wybierać pomiędzy kolorami szarym i czarnym. Jeśli Panna Młoda chce pokazać się w sukience ecru, jej partner powinien postawić na strój w cieplejszych barwach. Świetnie sprawdza się kolorystyczny duet: ecru i czekoladowy. Takie dopasowanie kolorystyczne to podstawa pięknego (i spójnego) wyglądu Państwa Młodych.