Kiedyś temat ten uważany był za tabu, a panowie korzystający z takich usług uważani byli za mniej męskich - bo przecież prawdziwy facet musi mieć odciski na rękach i pachnieć potem. Dziś estetyczny wygląd jest wręcz modny, a możliwości które daje nam nauka o skórze i medycyna, same zachęcają do korzystania z nich.

Powiedzmy sobie szczerze - skóra mężczyzny nieco różni się pod względem budowy od skóry kobiet. Jedną z takich różnic jest owłosienie, które jest grube, zawiera zazwyczaj dużo komórek barwnikowych i rośnie przeważnie gęsto na twarzy. Grubość skóry - u mężczyzn jest znacznie grubsza niż u kobiet. Dużą rolę odgrywają także hormony, których skutki możemy zaobserwować bardzo często właśnie na skórze. Jeśli chodzi o pielęgnację cery u mężczyzn, ma ona swoje osobne zasady i może różnić się od codziennej i gabinetowej pielęgnacji kobiet. Na zapotrzebowanie panów w tej dziedzinie odpowiadać zaczął przemysł kosmetyczny i powstały produkty dedykowane specjalnie cerom męskim.

Często do gabinetów specjalistycznych zgłaszają się panowie w celach upiększających - od prostych podstawowych zabiegów jak regulacja brwi, manicure, pedicure czy pielęgnacyjne zabiegi na twarz, po bardziej skomplikowane terapie zabiegowe, mające na celu zniwelować lub zapobiegać problemom skórnym lub procesom starzenia się.

Ze względu na wzmożoną aktywność androgenów cera mężczyzny produkuje więcej sebum, przez co przeważnie możemy ją zdiagnozować jako cerę tłustą. Przy tym typie cery można zaobserwować często problemy trądzikowe lub łojotok. Zabiegi gabinetowe u takich panów mają na celu uregulowanie pracy gruczołów łojowych, oczyszczenie skóry i zabezpieczenie jej przed ewentualnymi podrażnieniami. Podczas wizyty specjalista powinien zdiagnozować skórę pacjenta, ustalić schemat wykonywanych zabiegów oraz zalecić mu zindywidualizowaną pielęgnację domową.

W przypadku niwelowania objawów starzenia lub zapobieganiu im, mężczyźni mogą skorzystać z bardziej inwazyjnych zabiegów u profesjonalisty. Mogą to być bardzo skuteczne terapie medyczne z wykorzystaniem botoksu lub wypełniaczy. Zabiegi aparaturowe takie jak radiofrekfencja mikroigłowa, HIFU, endermologia, fale radiowe czy laser frakcyjny przynoszą szybkie, zadowalające efekty długotrwałego odmłodzenia. Mezoterapia mikroigłowa jest także zabiegiem popularnym wśród panów - stymuluje ona skórę do regeneracji, dzięki czemu prowadzi do zagęszczenia jej w wyniku samodzielnej pracy własnych komórek macierzystych oraz czynników wzrostu.

Więcej informacji na temat pielęgnacji skóry mężczyzn znajdziecie w poradniku zdrowia i urody na stronie: lemone.pl, gdzie znajduje się bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Znajdują się tam informacje dotyczące budowy skóry męskiej, możliwe problemy z nią związane oraz porady pielęgnacyjne. Wśród artykułów znajdziecie także opis innych problemów związanych z cerą, a także sposoby skutecznej walki z nimi. Są to materiały przygotowane przez specjalistów w dziedzinie kosmetologii oraz medycyny estetycznej - a więc osób, które na co dzień zdobywają praktyczne doświadczenie z przeróżnymi ludźmi o problematycznych cerach.

Źródło: sklep.lemone.pl/blog/wpis/pielegnacja-w-mskim-wydaniu,36