Dobrze dopasowana męska fryzura, czyli taka która uwzględnia rysy twarzy, ale też podatność włosów na konkretny jej typ, jest w stanie podkreślić lub wydobyć męskość. Wiele Panów zapomina jednak o tym, że na fryzurze nie koniec, a zwykły szampon nie wystarczy, aby zadbać o włosy prawidłowo. Marka L’Oreal Paris ze specjalną gamą produktów Elseve dedykowaną dla mężczyzn opracowała niezbędne kosmetyki zarówno do pielęgnacji, jak i stylizacji włosów. Poznaj je i znajdź coś dla siebie!

Fryzura to nie wszystko

Męska fryzura, tak samo jak w przypadku kobiet, nie powinna być przypadkowa. Dobrze dopasowana, daje gwarancję, że będziesz intensywniej emanował swoją męskością lub zostanie ona wydobyta. Dodatkowo musisz pamiętać, aby dany typ fryzury nie był zbyt wymagający w stylizacji, ale aby kilka prostych ruchów wystarczyło na to, że z porannego chaosu uzyskasz gotowe do wyjścia włosy. To bardzo ważne, ponieważ jak wiesz, mężczyźni nie skupiają zbyt wiele uwagi na swoim wyglądzie. Czas jednak to zmienić, bowiem sama fryzura nie wystarczy i nie tylko dlatego, że możesz nie zapanować nad jej układaniem i stylizacją lub zwyczajnie nie masz na to czasu czy chęci. tutaj chodzi o coś innego…

Pielęgnacja męskich włosów

Pielęgnowanie męskiej fryzury jest tak samo ważne, jak w przypadku kobiet. Nie chodzi tutaj o płeć, ale o to, że zdrowe włosy lepiej wyglądają. Jednak gdy są zniszczone, nie prezentują się atrakcyjnie, nawet gdy będziesz nosił najlepiej dobraną fryzurę. Zniszczenie włosów objawia się na wiele różnych sposobów - osłabienie, podatność na uszkodzenia, łupież, wypadanie, łamliwość, skłonność do przetłuszczania się. Pod każdym z tych kątów należy zadbać o nie właśnie w działaniu pielęgnacyjnym. Pamiętaj, aby wybierać produkty, które spełnią Twoje potrzeby. Jeżeli jednak nie wykazują one konkretnej cechy świadczącej o zniszczeniu, ale są ogólnie w złej kondycji, zastosuj uniwersalne produkty pielęgnacyjne. Dzięki dobrej troski i właściwej fryzurze zadbasz o włosy kompleksowo, co wpłynie również na to, że nie będziesz musiał poświęcać im wiele uwagi, ale same w sobie będą prezentowały się atrakcyjnie!

Kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji włosów dla mężczyzn

Powyższe założenia będą możliwe do osiągnięcia tylko wtedy, gdy zastosujesz do nich dobre kosmetyki. Warto decydować się na te, które jednocześnie pomogą Ci zadbać o włosy w kontekście ich zdrowia, ale tez ułatwią stylizację, np. kosmetyki do fryzury męskiej L’Oreal Paris.

Elseve Arginine Resist X3. Ten szampon to produkt dedykowany do wypadających włosów lub skłonnych do wypadania. Produkt wzmacnia całe włosy, od nasady, aż po końce, co jest bardzo potrzebne, bowiem męskie fryzury z natury są krótkie, a dzięki całkowitemu wzmocnieniu, cała fryzura prezentuje się zdrowo i w rzeczywistości taka właśnie jest. Możliwość taką daje Arginina i Tauryna. Z tej samej serii o tym samym składzie znajdziesz również odżywkę, w ramach terapii wzmacniającej. Warto stosować odżywkę i szampon jednocześnie, co pozwoli Ci na kompleksową pielęgnację włosów, ich wzmocnienie, a następnie skuteczną stylizację Pasta włóknista Studio Line. Pasta to doskonały produkt do stylizacji męskich fryzur. Jest niezwykle wydajna, a dodatkowo bezpieczna dla struktury włosa. Umożliwia dowolne modelowanie fryzury, a jej największą zaletą jest to, że nie twardnieje na włosach i nie pozostawia śladów, ale staje się niewidoczna! Krem modelujący Out Of Bed Studio Line. Krem modelujący to alternatywa dla pasty włóknistej. Oba te produkty pochodzą z jednej serii kosmetycznej i umożliwiają stylizację zarówno amatorską, jak i profesjonalną. Dzięki niej możesz szybko ułożyć włosy w dowolną fryzurę, czego efekt będzie niezwykle długotrwały.