Najpopularniejsze masaże wykonywane w salonach kosmetycznych

Najczęściej wykonywanymi masażami w salonach kosmetycznych są masaże relaksacyjne i lecznicze. Masaże relaksacyjne przede wszystkim mają na celu odprężenie ciała i uwolnienie go od napięcia i stresu. Dodatkowo poprawiają samopoczucie psychiczne i ogólny nastrój. Efektem masażu relaksacyjnego jest także poprawa funkcjonowania mięśni, dzięki czemu ciało pod względem fizycznym staje się coraz sprawniejsze.

Masaże relaksacyjne mogą mieć różną postać. Najczęściej jest to masowanie ciała techniką relaksacyjną, przy użyciu ciepłego olejku do masażu o pięknym zapachu i właściwościach aromaterapeutycznych. W salonach kosmetycznych można zapisać się także na inne rodzaje masażu odprężającego, jak np. masaż sakiewkami czy gorącymi kamieniami.

Następnym rodzajem masażu jest masaż leczniczy, który wykonuje się nieco inną, silniejszą techniką. Przede wszystkim jego główną rolą będzie uwolnienie ciała od bólu, dlatego najczęściej korzystają z niego osoby, które są po urazach lub odczuwają ból mięśni czy kręgosłupa, spowodowany np. codzienną pracą. Taki masaż jest w stanie zredukować ból nawet po jednym razie, choć dla trwałych efektów zaleca się wykonywanie serii zabiegów.

Wszystkie osoby zainteresowane zabiegami kosmetycznymi zapraszamy do przeczytania artykułu pt. „5 sposobów na piękne stopy na lato”. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że serwis moment.pl skupia najlepsze salony z branży hair&beauty i umożliwia rezerwację online swojej wizyty, więc jeśli właśnie planujemy skorzystać z jakiegoś zabiegu, to warto odwiedzić tę stronę.