Halloween to nie tylko święto dla dzieci i nastolatków. Bardziej zaawansowane wiekowo dzieci także mają okazję, żeby zabawić się w ten wieczór. Możemy zawsze zrobić sobie upiorny makijaż, aby dopasować się do strasznego nastroju i uzupełnić naszą stylizację na Halloween. Konwencja powinna zostać zachowana na całej linii, dlatego nie można zapominać o straszliwych paznokciach. Poniżej nasz wybór i propozycje kosmetyków, które pomogą Ci na osiągnięcie efektu upiornej królowej nocy.

Spojrzenie podkreślone zakręconymi rzęsami w stylu kocim to must have każdej profesjonalnej wampirzycy i czarownicy. Efekt takich podrasowanych rzęs uzyskamy, stosując Eylure Halloween Lashes. Natomiast wrażenie kociego spojrzenia wzmocni Beauty Crowd Jordana Cat Eye Liner in Envy (4.50 funtów), dostępny na beautcrowd.com. Miłośniczki baletu mogą pokusić się o wygląd Czarnego Łabędzia, który uzyskają w prosty sposób, stosując specjalne naklejki Face Lace Stained Glasstra na fancydress.com.

Jeżeli malowanie twarzy nie jest Twoją mocną stroną lub nie lubisz nakładać na buzię sztucznych tatuaży, pozostaje zakup maski, która szybko zmieni piękną kobietę w potwora. Zajrzyj na thisisbeautymart.com, a znajdziesz tam duży wybór masek na niejedną okazję. Nie można oczywiście zapomnieć o wystylizowaniu paznokci, co możemy zrobić przy pomocy specjalnych naklejek.

Znaleźliśmy na anglojęzycznych serwisach dedykowane zestawy do makijażu na Halloween, które zawierają wszystko, co jest potrzebne do wykonania upiornej stylizacji twarzy. Na Selfridges.com za taki komplet kosmetyków trzeba zapłacić 45 funtów. To bardzo dobry pomysł na kompaktowe produkty. Ciekawe, czy na polskim rynku można zakupić tego typu kosmetyki?