Oferując kolekcję swoich wysmakowanych zegarków, Giacomo Design znakomicie wczuwa się w potrzebę współczesnego człowieka. W pędzącej, stalowo-szklanej rzeczywistości dużych miast i do cna stechnicyzowanym świecie, proponuje coś naprawdę unikatowego – znakomitą technikę ukrytą przed wzrokiem w naturalnym, ciepłym otoczeniu szlachetnego drewna.

Luksus na każdą rękę - nowoczesne zegarki z drewna

Fot. Ręcznie wykonane, luksusowe, drewniane zegarki marki Giacomo Design.

W tym przypadku jakość materiału i wykonania widać nie tylko na zewnątrz, luksus również kryje się w środku. Precyzyjny, znakomity japoński mechanizm zapewnia zegarkom niezawodność, a zewnętrzna koperta i pasek imponują dokładnością wykończenia i starannym wyborem kolorystyki oraz doborem materiału. Różnorodność użytych gatunków drewna daje możliwość dopasowania zegarka do własnego gustu i sytuacji – od tych najbardziej eleganckich, aż po niezobowiązujące czy wręcz ekstrawaganckie modele.

Luksus na każdą rękę - nowoczesne zegarki z drewna

Fot. Giacomo Design. Różnorodność użytego drewna i dopasowanej do niego kolorystyki pozwala na stworzenie minimalistycznych, monochromatycznych modeli, jak również tych, pokazujących bogactwo kolorystyczne materiału.

Nie ma luksusu bez najwyższej jakości

Użycie drewna wenge, zebrano, drzewna sandałowego czy rodzimych gatunków dębu i orzecha świadczy o szlachetności i ponadczasowości produktu, a precyzja i staranność, z jaką potraktowano ten materiał stawia zegarki Giacomo Design w pierwszej lidze.

Naturalna trwałość

Trwałość drewna nie podlega dyskusji - wykonuje się z niego niemal wszystko. Na przestrzeni lat dawało ciepło i schronienie – drewniane domy są jednymi z najtrwalszych, jakie istnieją. Powstawały również z niego przedmioty, mające nieustanny kontakt z wodą – drewno odpowiednio potraktowane przetrwa wiele, dlatego myli się ten, kto myśli, że szybko ulega degradacji, zmienia wygląd i niszczeje. Co więcej, jeżeli nawet z czasem drewniane przedmioty zmieniają barwę, te luksusowe, wykonane z dobrego materiału – nabierają tylko szlachetniejszego wyglądu. Czas działa na ich korzyść.

Nowoczesna odsłona drewna

Drewno znakomicie wpasowuje się w aktualnie obowiązujące trendy. Ten stary materiał, wykorzystany umiejętnie, w rękach projektantów Giacomo Design zamienia się w nowoczesny przedmiot, odnajdujący się świetnie we współczesnym wzornictwie.

Luksus na każdą rękę - nowoczesne zegarki z drewna

Fot. Giacomo Design Eleganza Semplice. Bardzo elegancka propozycja w kolorze kremowym ze złotymi indeksami. Swoisty „pazur” dodaje mu drewno zebrano, które użyte w klasycznej formie wzmacnia klasyczny efekt.

Jak dbać o luksusowe drewno?

Drewno jest materiałem trwałym i odpornym, ale - jak każda rzecz - ma swoja wytrzymałość. Zegarki drewniane nie wymagają szczególnych zabiegów, ale nosząc je, należy – oczywiście - unikać kontaktu z chemicznymi substancjami, które mogą pozostawić trwałe ślady na ich powierzchni. Zazwyczaj wystarczy raz na jakiś czas delikatnie zegarek „odkurzyć”, usunąć ewentualne zabrudzenia, a jeżeli przeciera się dodatkowo jego drewnianą powierzchnię pszczelim woskiem – zegarek odwdzięcza się przepięknym blaskiem.


Obejrzyj najnowsze modele i sprawdź ceny zegarków z drewna www.giacomo-design.com/pl/13-zegarki-drewniane