Kubki na różne okazje

Od lat filiżanki były obiektem kolekcjonerskim, dziś to kubki dzięki oryginalnym kształtom i zdobieniom są idealnym prezentem czy gadżetem reklamowym. W sklepach stacjonarnych bądź internetowych znajdziemy najróżniejsze modele tych naczyń. Kubki ceramiczne z różnymi motywami świetnie sprawdzą się na przykład jako prezent urodzinowy. Smakosze kawy ucieszą się z pewnością z eleganckiego i dużego kubka do kawy z podstawką. Osobom zamiłowanym w turystyce górskiej warto kupić kubki termiczne wykonane ze stali nierdzewnej, które dłużej zachowują ciepło przygotowanego napoju. Kubki porcelanowe mogą być z kolei pięknym prezentem ślubnym. Bogactwo wzorów, kolorów i kształtów daje możliwość doboru kubka do naszych upodobań i stylu życia.

Różne wzory i wielkości kubków

Wybierając idealny kubek, kierujemy się jego wyglądem, pojemnością oraz materiałem, z jakiego jest wykonany. Zazwyczaj producenci proponują nam kubki o pojemności 250-300 ml, chociaż można znaleźć również kubki 0,5 l . Nawet kubki o pojemności 900 ml.Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza podczas deszczowego popołudnia, gdy będziemy zaczytani w swoim ulubionym czasopiśmie lub książce. Taki duży kubek może być także idealny na prezent – warto wypełnić go wtedy słodkościami i ładnie zapakować.

Kubek – miły towarzysz każdego dnia!
Kubek – miły towarzysz każdego dnia!

Jeżeli chodzi o materiał to do wyboru mamy ceramikę, porcelanę bądź stal nierdzewną. Kubki porcelanowe uważane są za najbardziej ekskluzywne, ale jeżeli zależy nam tylko na ładnym kolorze czy oryginalnym wzorze to niezastąpiona będzie zwykła ceramika. Wybór kubka może wydawać się prosty, ale okazuje się, że powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy kubek będzie bezpieczny dla zdrowia. Do produkcji niektórych z nich używane są czasem szkodliwe pierwiastki. Aby ustrzec się przed niebezpiecznymi kubkami, kupujmy produkty tylko ze sprawdzonych sklepów. Zawierają one odpowiednie certyfikaty i atesty.

Niestandardowe rozwiązania

Na półkach możemy znaleźć także kubki do kawy ze specjalnymi silikonowymi pokrywkami, dzięki którym napój nie wystygnie tak szybko. To rozwiązanie sprawdzi się również w podroży samochodem. Występują również oryginalnie zdobione kubki na mleko z bambusowymi pokrywami oraz kubki z podstawką i kredą

można go podpisać własnym imieniem albo wpisać tam jakiś cytat.

Kubek – miły towarzysz każdego dnia!
Kubek – miły towarzysz każdego dnia!

Wybór kubków jest niezwykle duży. Minimaliści znajdą coś prostego i eleganckiego, miłośnicy gadżetów mogą wyszukać ciekawe rozwiązania, a osoby szukające czegoś praktycznego na prezent także znajdą coś szczególnego. Nie pozostaje nic innego jak wyruszyć na poszukiwanie idealnego kubka dla siebie lub kogoś bliskiego!

Pełną ofertę kubków DUKA możesz znaleźć pod linkiem: https://dukapolska.com/porcelana-i-ceramika/kubki.