Prezentujemy zabawny, kolorowy kubek, który wyróżnia się dwoma uszami w rozmiarze XXL. Holenderski projektant, Richard Hutten do stworzenia takiej formy czerpał inspirację z popularnego filmu Disneya. Któż nie pamięta klasycznej bajki Disneya z 1940, kiedy narodził się uroczy słonik Dumbo z olbrzymimi uszami, przy pomocy których latał. Nawet nazwa kubka nawiązuje na imienia bajkowej postaci, a pochodzi wprost od holenderskiego słowa „Domoor”, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „głupie uszy”.

Kubek Dombo z uszami

Nazwa nawiązuje do unikalnej konstrukcji kubka, który wyposażony został w parę ponadgabarytowych uszu. Uchwyty te zapewniają funkcjonalność i pomagają dzieciom pić z kubka, bez rozlewania cieczy. Natomiast kształt inspirowany postacią milutkiego i sympatycznego słonia przemawia do maluchów.

Kubek Dombo z uszami

Kubki posiadają dodatkową pozytywną cechę, ponieważ wykonano je z grubego, wytrzymałego plastiku. Małe zwinne rączki konstruktorów i odkrywców nie są w stanie go zniszczyć. Bajkowy kubek nadaje się także do mycia w zmywarce. Pierwotnie kubek miał służyć wyłącznie synkowi projektanta, ale po pewnym czasie jego twórca wprowadził go na rynek i jest dostępny w sprzedaży.

Kubek Dombo z uszami