Wiele z nas nie wyobraża już sobie życia bez tego niewielkiego i poręcznego urządzenia. Nawet burzę najbardziej niesfornych loków potrafi ono zamienić we fryzurę gładką niczym tafla wody.

Wszystkim paniom, które marzą o wymianie swojej wysłużonej prostownicy na lepszy model oraz tym, które koniecznie chciałyby zacząć jej używać, przedstawiamy krótki przewodnik po rodzajach tego urządzenia.

Prostownica ceramiczna
Najpopularniejsza ze wszystkich. Wśród użytkowników serwisu Skąpiec.pl aż 43% osób poszukujących prostownicy było zainteresowane kupnem właśnie tego rodzaju urządzenia. Podstawową zaletą płytek ceramicznych jest to, że równomiernie się nagrzewają i dzięki temu na pewno nie przypalą nam włosów. Dodatkowo, dzięki gładkiej powierzchni, nie ciągną kosmyków i bardzo szybko je prostują.

Prostownica turmalinowa i turmalinowo-ceramiczna
Nowość, która zaczyna powoli podbijać rynek. Trudno zresztą się dziwić – powłoka turmalinowa pod wpływem wysokiej temperatury zaczyna wytwarzać jony ujemne, dzięki czemu włosy po użyciu prostownicy nie elektryzują się, a ich łuski są zamknięte i zabezpieczone przed zniszczeniem. Czego w zasadzie można chcieć więcej?

Prostownica teflonowa i teflonowo-ceramiczna
Sam teflon nie jest tworzywem stworzonym dla prostownic. Choć skutecznie chroni przed wysoką temperaturą, nie nagrzewa się równomiernie i stwarza zagrożenie dla naszych włosów. Dodatkowo, co wiedzą użytkownicy patelni z tego tworzywa, teflon bardzo łatwo jest zadrapać. Dlatego też obecnie do tego typu urządzeń dodaje się elementy ceramiczne, które niwelują wcześniej wspomniane wady.

Prostownica lustrzana
Raczej rzadko spotykany, choć warty uwagi, rodzaj urządzenia. Lustrzana powłoka jest gładsza od tej ceramicznej, dzięki czemu zadowolone z jej używania będą przede wszystkim osoby, którym zależy na pięknych, błyszczących włosach.

Wszystkim paniom, które w najbliższym czasie chciałyby zaopatrzyć się w nowy egzemplarz prostownicy dodatkowo podpowiadamy, które modele cieszą się obecnie największą popularnością. Danych do rankingu dostarczył nam serwis Skąpiec.pl.

1. Remington Shine Therapy S9950, cena od 129 do 133 złotych,
2. Remington Sleek&Curl S6500, cena od 94 do 125 złotych,
3. Remington Pearl Straightener S9500, cena od 137 do 160 złotych,