Uczniowski styl

Biała koszulka i granatowa spódniczka nie jest dziś ubiorem zarezerwowanym wyłącznie dla nastolatek. Taka kreacja doskonale sprawdzi się również w pracy i na co dzień. Czy wiesz, jak prawidłowo włożyć koszulę w spódnicę, aby pozostawała na swoim miejscu i wyglądała estetycznie? To proste. Ważne, abyś zachowała kolejność i zastosowała kilka prostych metod.

Zacznij od koszuli. Ubierając się najpierw załóż i zapnij koszulę. Dopiero później sięgnij po spódnicę. Gdy ją założysz, włóż pod spód koszulę. Następnie podwiń spódnicę od dołu i obciągnij koszulę tak, aby w całości znalazła się pod spódniczką. Teraz opuść spódnicę do pożądanej wysokości. Następnie unieś ręce jak najwyżej do góry, aby koszula delikatnie i swobodnie się wyciągnęła i wyszła poza krawędź spódnicy, ale nie dopuść, aby wyszły krawędzie koszuli. Opuść ręce i wyrównaj koszulę.

Ta metoda może dotyczyć również innych części garderoby. Górę może stanowić np. biała koszulka, a dół granatowe spodnie. Opanowanie tej techniki pozwala na inne wariacje z elementami garderoby.

Nowocześnie

Jak zapewne zauważyłaś, od jakiegoś czasu pojawiła się moda, aby eleganckie koszule damskie noszone były taki sposób, że tylko część nich schowana jest pod spodnie. Dotyczy to przedniej części koszuli. Wciskasz pod spodnie koszulę na szerokości linii bioder, a pozostała część zwisa swobodnie na zewnątrz. Styl casualowy, pasujący do każdej okoliczności.

Podobna stylizacja świetnie sprawdzi się również przy innych, luźnych koszulkach, bluzach czy swetrach.

Kontrolowana asymetria

Podobnie, jak w przypadku powyższego przykładu, możesz zastosować częściowe chowanie koszuli w spodnie, ale tym razem nie od przodu, a od boku. Gdy lewa połowa koszuli ułożona jest pod spodniami, prawa swobodnie zwisa tworząc kontrolowany, asymetryczny nieład, który wygląda naprawdę efektowanie.

Zobacz również: koszule w sklepie Quiosque

Koszule i koszulki, białe, eleganckie, kolorowe czy wzorzyste, są doskonałym elementem garderoby, dzięki któremu możesz urozmaicić swój strój na tyle sposobów, na ile pozwoli Ci wyobraźnia. Wystarczy, że odpowiednio dobierzesz pasujące materiałem i odcieniem spodnie lub spódnicę, wybierzesz stylowe dodatki i w ciekawy sposób ułożysz lub schowasz swoją koszulkę, a uzyskasz strój na każdą okazję. Luźny wypad ze znajomymi? Na wierzch wystarczy sweter. Wyjście do biura? Marynarka z koszulką daje świetny efekt casualowego stroju.