Sztuką jest nadanie drugiego życia starej rzeczy. Wykonanie tego w oryginalny i funkcjonalny sposób to już wyższy poziom wtajemniczenia. „Zużyte” materiały często służą artystom i projektantom do tworzenia nowych rozwiązań. Prezentujemy przykład takiej działalności w Midrand, Południowej Afryce. Designerzy zaprojektowali kawiarnię, która powstała ze starych kontenerów, wykorzystywanych wcześniej na budowie.

Odrapaną, przemysłową elewacje ocieplono dużą ilością roślinności, która w  niesamowity sposób koresponduje z surowym wyglądem kontenerów. Wnętrze obiektu jest zaprzeczeniem tego co na zewnątrz. Odnajdziemy w nim proste i eleganckie linie oraz nowoczesny design.

Kawiarnia w kontenerze to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu, degustacji kawy i relaksu. Mieści ona w sobie także showroom, w którym wystawiane są ekspresy do kawy marki Foghound. Architekci w przemyślany sposób połączyli powierzchnię kawiarni z przestrzenią typowo handlową.

W kawiarni jest dużo miejsca i można w niej komfortowo zrelaksować się. Przewidziano zaciszne, prywatne kąciki do romantycznych spotkań, wysokie siedzenia przy barze, a także małe stoliki na środku.

Wykorzystanie kontenerów budowlanych do tworzenia nowych form architektonicznych to nowa, innowacyjna, a przede wszystkim tańsza alternatywa dla budowania od przysłowiowego zera.