Szał karnawałowych imprez trwa! Niektóre Panie o wiele wcześniej obmyślają plan działania: fryzjer, dobór garderoby, zabiegi kosmetyczne czy estetyczne. Inne zaś pochłonięte pracą i życiem codziennym wykazują inicjatywę na tydzień, a czasem nawet na dzień przed. Co i czy w ogóle da się coś "upiększyć" w tak krótkim czasie?

Wielkie odliczanie: 7 dni przed imprezą!

- Jeśli mówimy o tygodniowym zapasie czasu, to faktycznie znajdzie się kilka skutecznych zabiegów, które poprawią wygląd skóry. W pierwszej kolejności warto wskazać na różnego typu peelingi. Radziłabym jednak wybrać te, które nie powodują głębokiego złuszczania, dzięki czemu okres rekonwalescencji nie potrwa dłużej niż 4-5 dni. W tym przypadku doskonale sprawdzi się Retises CT, który działa silnie depigmentująco, złuszczająco i odświeżająco. Skóra już po 3-4 dniach odnowy stanie się jaśniejsza, bardziej wygładzona, jędrna i promienna. - tłumaczy Małgorzata Kowalewska, kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem, Looq Clinic. - Dobierając zabiegi na tydzień przed balem, warto wskazać te, które wpłyną na poprawę jędrności skóry, spowodują podniesienie owalu twarzy, wygładzenie płytkich zmarszczek, szczególnie w okolicach oczu. Ze względu na te wytyczne poleciłabym, m.in.: karboksyterapię, MesoTherm, Accent, Intraceuticals czy zabiegi na bazie złota. - dodaje M. Kowalewska.
Śledząc propozycje specjalistki, postanowiliśmy się przyjrzeć nieco proponowanym zbiegom. Karboksyterapia znana jest już od dłuższego czasu w kosmetologii. Zabieg polega na wtłaczaniu pod skórę kontrolowanych dawek dwutlenku węgla, przy użyciu specjalnego urządzenia. Jest to jeden z nielicznych zabiegów, który stosuje się również na okolice oczu. Fantastycznie poprawia ukrwienie, rozjaśnia cienie i wpływa silnie odmładzająco. Jeśli chodzi o MesoTherm, to zazwyczaj zaleca się serię zabiegów (ok. 3), ale już po pierwszym możemy uzyskać zaskakujący efekt w postaci wypoczętej, napiętej, odświeżonej i promiennej cery. Zabieg ten jest równie spektakularny, co innowacyjny. - Zasada jego działania opiera się na połączeniu mechanicznego mikronakłuwania oraz miejscowego podgrzania tkanek skóry właściwej. Ta synergia działania jest obecnie najskuteczniejszą formą intensywnej terapii i profilaktyki przeciwstarzeniowej, która prowadzi do silnej regeneracji  i aktywnego odmłodzenia - wyjaśnia M. Kowalewska z Looq Clinic. Accent to zbieg, który nazywany jest również falą młodości. Określenie to powstało w odniesieniu do uzyskiwanego efektu, jakim jest przywrócenie naturalnego napięcia i odmłodzenia skóry. Spektakularne rezultaty są możliwe do osiągnięcia dzięki unikatowym parametrom, jakie wykazuje Accent. W przypadku, gdy inne urządzenia wykorzystujące działanie fali radiowej osiągają średnią częstotliwość na poziomie 6-10 MHz, Accent jest w stanie uzyskać aż 40,68 Mhz!  Dzięki temu króluje w kategorii najbardziej efektywnych i pożądanych zabiegów odmładzających. Zapewnia szybkie i intensywne nagrzewanie tkanki, pobudzając komórki skóry do produkcji kolagenu, wydalenia toksyn i ekspresowej regeneracji. Intraceuticals to zabieg, wykorzystujący wysokociśnieniowy terapeutyczny tlen hiperbaryczny oraz odmładzające serum, które uzupełnia produkcję kolagenu i elastyny oraz przenosi do skóry przeciwutleniacze. W efekcie uzyskujemy widoczny lifting, zdrowszy i bardziej witalny wygląd. Na koniec coś z nowości, czyli zdobywająca coraz większą popularność i uznanie - Amelania. Tutaj potrzebujemy nieco większego zapasu czasu - pierwsze efekty są widoczne po ok. 10 dniach, ale warto poczekać! Amelania to krem, który należy stosować w codziennej pielęgnacji, po uprzednim nałożeniu maski aktywnej (w gabinecie). Terapia powoduje odnowienie warstw powierzchniowych skóry i wyrównanie kolorytu. Ponadto hamuje procesy fotostarzenia, niweluje przebarwienia i plamy soczewicowate, reguluje wydzielanie sebum i pracę gruczołów. W efekcie możemy cieszyć się zdrową, odświeżoną i promienną cerą. Niesamowite jest to, że podczas codziennej pielęgnacji, możemy obserwować przemianę, która zachodzi niemal na naszych oczach.

Bezpieczeństwo i rozsądek przede wszystkim

Najlepszą metodą na takie alarmowe sytuacje jest zalecenie, alby dbać o kondycję skóry systematycznie, przez okrągły rok. Wówczas nie zaskoczą nas żadne nieprzewidziane sytuacje i nagłe wyjścia. A na tydzień czy na chwilę przed imprezą poddać się sprawdzonym i efektownym zabiegom. Kosmetolog Małgorzata Kowalewska radzi również, żeby:
- Mieć racjonalne oczekiwania i nie robić niczego inwazyjnego, bądź nowego. Skóra, która nie była poddawana dawno (od pół roku) żadnym zabiegom nie jest przygotowana na silne działanie czynników zewnętrznych. Możemy więc sobie również zaszkodzić, a nie pomóc. Nawet do złuszczeń trzeba się przygotowywać (na miesiąc lub dwa wcześniej), rozpoczynając od preparatów o niskim stężeniu. Pamiętajmy również o alergenach i witaminach (A,C), których zbyt duża kumulacja może wywołać niepożądane reakcje.