Funkcjonalne meble do małej łazienki

Kluczem do funkcjonalnego umeblowania małej łazienki jest wykorzystanie mebli łączących w sobie różne zastosowania. Przykładem może być pojemna szafka łazienkowa z osadzoną na niej umywalką, która pomieści wiele niezbędnych przedmiotów, np. środków czystości, a także zajmie zdecydowanie mniej miejsca, niż gdybyśmy zdecydowali się na rozdzielenie tych dwóch elementów wyposażenia. Interesującą opcją, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, jest podwieszana szafka z umywalką - pod nią możemy wygospodarować dodatkową przestrzeń.

Posiadacze małych łazienek powinni do perfekcji opanować sztukę wykorzystywania dostępnego miejsca na całej możliwej wysokości, wybierając wąskie szafki sięgające niemal pod sufit. Warto także zagospodarować wszelkie wnęki i narożniki, umieszczając w nich funkcjonalne, ale wąskie szafki łazienkowe. Wiele ciekawych propozycji tego typu szafek można znaleźć na stronie http://www.kolo.com.pl/produkty/meble-i-inne.

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Wybierając meble do łazienki o niewielkim metrażu, należy unikać efektu przytłoczenia i optycznego pomniejszenia przestrzeni. Warto zapamiętać - duże meble sprawiają, że pomieszczenie wydaje nam się mniejsze, niż jest w rzeczywistości, z kolei meble w niewielkich rozmiarach pomagają optycznie powiększyć przestrzeń. Obecnie na rynku można bez trudu znaleźć wąskie szafki i niewielkie umywalki, które dobrze spełniają swoje funkcje, a jednocześnie nie sprawią, że poczujemy się przytłoczeni.

Podczas urządzania małej łazienki bardzo duże znaczenie ma także dobór kolorów oraz akcesoriów. Znanym i bardzo eleganckim sposobem na optyczne powiększenie pomieszczenia jest zastosowanie dużej ilości luster, najlepiej umieszczonych na dwóch sąsiadujących ze sobą ścianach, pod kątem 90 stopni. Lustra w wąskich ramach nie zajmują wiele miejsca, więc możemy zdecydować się na ich większą ilość bez obawy, że zagracą tak potrzebną nam przestrzeń. Ciekawym zabiegiem powiększającym niewielką łazienkę, jest także wybór jasnych kolorów, najlepiej w wersji połyskującej. Matowe powierzchnie, zwłaszcza w ciemnych odcieniach, optycznie zmniejszają pomieszczenie, z kolei błyszczące meble łazienkowe nadają aranżacyjną lekkość.