Tydzień Mody w Nowym Jorku już minął, co oznacza, że nadszedł czas, aby przyjrzeć się na spokojnie dodatkom, a zwłaszcza butom. W końcu możemy pominąć płaszcze, których dominacja na pokazach była przytłaczająca. Mam od razu dobrą wiadomość dla naszych stóp, projektanci zeszli z wysokości. Prezentowane buty były zdecydowanie bardziej praktyczne i niższe. Nawet te wyższe modele posiadały grube obcasy, co jest obiecujące, ponieważ dłuższe chodzenie będzie powodować minimalny ból.

Oczywiście, były też szpilki, choć zdecydowanie w mniejszości. Bardzo ładne modele pojawiły się u Narciso Rodriguez i Rodarte.

W zakresie trendów możemy zaobserwować wysokie buty, sięgające do kolan, przypominające typowe obuwie do jazdy konnej. W końcu przecież mamy Rok Konia. Alexander Wang doskonale odrobił lekcję i jego buty są trendy. Niektórzy zachwycają się motywem czarno-białego zygzaka u J.Crew, nie przekonuje mnie jednak sam model. Natomiast prawdziwe wow otrzymuje Marc Jacobs za swoje specjalne strusie botki obszyte srebrnymi obwódkami. Pozostałe propozycje butów z New York Fashion Week obejrzycie w galerii.