Najgroźniejsze z nich to szkodliwe promieniowanie UVA i UVB oraz wysokie temperatury. Nadmierna ekspozycja na słońce może skutkować silnymi i mało atrakcyjnymi poparzeniami. Oprócz tego promieniowanie UV powoduje przedwczesne starzenie się skóry i przyczynia się do rozwoju komórek rakowych. Należy również zwrócić uwagę na to, że podczas długich kąpieli słonecznych pocimy się i nasz organizm traci mnóstwo wody. Oczywiście nie oznacza to, że mamy unikać słońca, w końcu to dzięki niemu nasz organizm wytwarza witaminę D, a my jesteśmy bardziej radośni i pełni energii. Warto jednak pamiętać, że w okresie letnim nasza cera wymaga szczególnej troski. Podpowiadamy jak zadbać o skórę twarzy w najcieplejsze miesiące.

Odpowiedni krem do twarzy

Nasze ciało, szczególnie skóra twarzy wymaga szczególnego nawilżenia i ochrony. Zapomnij o nieskutecznych kremach, które zatykają pory. Korzystaj z tych, które przynoszą koszyści! Jeśli masz problemy z przetłuszczającą się lub naczynkową cerą, powinnaś zweryfikować zawartość swojej kosmetyczki. Zrezygnuj z silnie odtłuszczających kremów zawierających wysuszający skórę alkohol. W przypadku cery naczynkowej, która jest wyjątkowo wrażliwa na promieniowanie słoneczne, wybieraj kremy z jak najwyższym filtrem UV. Francuska firma L’Oréal Paris oferuje bogaty wybór głęboko nawilżających kremów na dzień i na noc. Dodatkowym wsparciem okażą się lekkie kremy BB o przyjemnej konsystencji. Zawierają one filtr słoneczny, który przeciwdziała szkodliwemu działaniu promieni słonecznych. Jest to jego ogromna zaleta, szczególnie dlatego, że takie filtry powinnyśmy stosować przez cały rok, nie tylko latem.

Pielęgnacja twarzy w ciepłym klimacie

Lato minęło, ale wiele osób nadal zastanawia się nad wyjazdem zagranicznym. Zwykle planujemy go bardzo starannie, dlatego przygotowujemy niekończącą się listę rzeczy, które powinniśmy ze sobą zabrać. Zdarza się również, że jest to spontaniczna decyzja dyktowała super okazją cenową. Pamiętajmy jednak, by nie zapomnieć o kosmetykach, które będą niezbędne podczas czasu urlopowego. Niezależnie od tego jaką mamy karnację, nie może zabraknąć kremu do opalania z odpowiednio dobranym filtrem. Zarówno jasna, jak i ciemna skóra wymagają ochrony przed szkodliwym działaniem słońca. Nie bagatelizuj tego, ponieważ promienie UV wnikają naprawdę głęboko w skórę, co może skutkować problemami zdrowotnymi w późniejszym czasie. Jeśli zażywasz kąpieli w morzu lub basenie pamiętaj, aby po wyjściu z wody znów zastosować odpowiedni preparat. W zależności od wskaźnika ochrony przeciwsłonecznej SPF, powtarzaj co jakiś czas aplikację, dzięki czemu uchronisz skórę przed poparzeniami. Oprócz tego unikaj wychodzenia na słońce od godziny 11.00 do 14.00, kiedy jesteśmy najbardziej narażeni na szkodliwe promieniowanie. Po powrocie z plaży zastosuj krem po opalaniu, który dodatkowo nawilży Twoją skórę. Nie zapominaj, że na wakacjach nie tylko słońce silnie oddziałuje na naszą cerę. Wiatr, piasek i chlorowana woda także nie są jej sprzymierzeńcami. Sprawiają, że skóra robi się szara i nasza twarz wygląda na zmęczoną. Właśnie dlatego należy regularnie stosować peelingi. Latem możesz zwiększyć ich częstotliwość nawet do 2-3 razy w tygodniu. Wybieraj jednak łagodniejsze peelingi, które usuną martwy naskórek i nie podrażnią cery. To sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądać pięknie i zdrowo. W ciepłe dni możesz ją także skropić wodą termalną, która odświeży i nawilży cerę oraz złagodzi podrażnienia. Wybierając się na plażę, nie zapominaj o butelce wody mineralnej. Dzięki niej unikniesz odwodnienia organizmu i utrzymasz odpowiedni poziom nawilżenia skóry.