Posiadanie modnego i drogiego szala nie zawsze idzie w parze z jego odpowiednim założeniem. Nie jest to taka prosta sprawa, by oversizowy kawałek tkaniny wyglądał stylowo i oryginalnie. Nie chcemy przecież, żeby luksusowy dodatek sprawiał wrażenie przydużego i starego koca. Stylistka Sally Lyndley zaproponowała 4 rodzaje stylizacji, z których łatwo nauczycie się, jak trendy wykorzystać szal. Pytanie, czy spodobają się Wam jej propozycje, czy też pozostaniecie przy najprostszym sposobie wykorzystywanym w Burberry, czyli zwykłym zarzuceniu na ramiona.

Skupiliśmy się na czterech prostych sposobach wykorzystania przytulnego szala, który nada charakteru naszemu wyglądowi. Oto co poleca Lyndley. Zacznijmy od nieskomplikowanego zawinięcia. Wystarczy trzy lub cztery razy owinąć szal wokół szyi, a następnie zawiązać z przodu węzeł. Ważne jest, żeby nie chować szala pod płaszcz lub kurtkę, a luźno zostawić go na wierzchu. W ten sposób będzie nam ciepło, a jednocześnie ożywimy naszą stylizację kolorem lub intrygującym wzorem. 
Kolejny przykład zastosowania szala wiąże się z wykorzystaniem paska, który przytrzymuje materiał luźno w talii lub na biodrach. W ten sposób szal może śmiało zastąpić marynarkę lub sweter. Sięgajcie więc po niego w sytuacjach, kiedy nie macie pomysłu, co założyć, a na dworze akurat zepsuła się aura. Na pewno będziecie wyglądać szykownie i nietuzinkowo.

Szal może także pełnić rolę chusty, którą owiniemy wokół ramion w taki sposób, że będzie przypominała kimono. To bardzo łatwe i nie wymaga wielkiego zachodu, by nadać swojej stylizacji lekkiego dziewczęcego charakteru z orientalnym akcentem. Ostatni najprostszy sposób noszenia prostokątnego szala to klasyczne zawiązanie go jak to robią dzieci dla bałwanka. Idealne rozwiązanie na śnieżną pogodę.

A Wy w jaki sposób nosicie szal ? Podzielcie się z nami Waszymi pomysłami...