Wyjazd na narty: jak się przygotować?
Przygotowania powinny objąć kilka różnych aspektów. Z największym wyprzedzeniem zajmij się rezerwacją wycieczki, przejazdu, noclegu. Im szybciej zaczniesz, tym większe będziesz mieć pole manewru w wyborze najatrakcyjniejszej oferty. Dobrym miejscem na poszukiwania będzie serwis lidl-podroze.pl.
Następnie zajmij się swoim przygotowaniem pod kątem sprawnościowym. Zwłaszcza, jeśli poza sezonem narciarskim nie jesteś zbyt aktywny. Nie możesz tak po prostu wstać z kanapy i ruszyć na stok! To grozi kontuzją. Zapisz się na siłownię i wprowadź w życie systematyczne treningi kondycyjne (np. na bieżni) oraz siłowe, wzmacniające nogi, uelastyczniające stawy.

W międzyczasie zajmij się przygotowaniem sprzętu. Przez ostatnich kilka miesięcy z pewnością do niego nie zaglądałeś, trzeba zatem teraz sprawdzić, czy aby na pewno jest sprawny. Narty najlepiej oddaj do profesjonalnego serwisu, który na pewno zajmie się ich smarowaniem, a jeśli uzna to za konieczne, także je naostrzy, wypełni ubytki i sprawdzi działanie wiązań. Ty sam sprawdź natomiast, czy na swoim miejscu są także kije i kask.
Kolejny aspekt – odzież narciarska. Wydobądź z zakamarków szafy swój stały komplet, odśwież go i dokonaj przeglądu. To, co wygląda na zużyte, podlega wymianie. Jeśli wyjeżdżasz z dziećmi, koniecznie zweryfikuj także ich odzież. Może się bowiem okazać, że spodnie czy kurtka w ciągu ostatniego roku stały się za małe.


kilka par ciepłych skarpet,
bieliznę,
podkoszulki,
spodnie i spodnie dresowe,
grubą bluzę,
sweter
oraz oczywiście komplet narciarski wraz z rękawicami, czapką, szalikiem i bielizną termoaktywną.
narty,
kije,
buty,
gogle,
kask,
akcesoria uzupełniające: ski-rzepy, smar do nart, sportowe okulary przeciwsłoneczne, cyklinę, pokrowce na narty, plecak do zabrania na stok.

bandaż,
środek łagodzący urazy (np. opuchliznę) i bóle mięśni,
tabletki przeciwbólowe,
maść rozgrzewająca,
środek na przeziębienie,
krem z filtrem UV, który można stosować na twarz.
ciekawy i pomocny artykuł