Jak rozjaśnić włosy?

Jeżeli pamiętacie lata 90-te, to zapewne przypominacie sobie też niezbyt gustowne żółte odcienie blondu, które na pewno dobrze się nie prezentowały. Na szczęście te czasy mamy już dawno za sobą. Obecnie dostępne są takie farby, które są w staniem rozjaśnić włosy o 9 poziomów i to aż do uzyskania platyny. Nie musicie więc obawiać się żółtych odcieni czy refleksów. Jeżeli zadajecie sobie pytanie, jak rozjaśnić włosy, to odpowiedź jest prosta. Wybierzcie dobrej jakości rozjaśniacz do włosów. Można powiedzieć, że rozjaśnianie staje się naprawdę łatwe. Możecie wykonać je w warunkach domowych i efekt przerośnie Wasze oczekiwania. Pomyślcie tylko, że w ostatnim czasie niemal wszystko znacząco podrożało, w tym wizyty w salonie fryzjerskim. Farbowane czy rozjaśnianie może być bardzo drogie. A wybierać dobry rozjaśniacz możecie sporo zaoszczędzić.

Włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji

Prawda jest taka, że włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji. Choć kolor blond jest piękny i zachwyca, to jednak, aby utrzymać dobrą kondycję włosów trzeba postawić na właściwie nawilżenie. A nic tak nie nawilża jak kwas hialuronowy. W sumie większości osób właśnie kwas hialuronowy kojarzy się z wypełnieniem zmarszczek, ale niewiele osób wie, że ma silne właściwości nawilżające i jednocześnie utrzymuje to nawilżenie na długo. Kwas hialuronowy odbudowuje także strukturę włosów i zapewnia ich doskonałe wygładzenie. Nie trzeba też obawiać się przetłuszczania. Pozbędziecie się nawet problemów puszących się włosów. Wybierajcie także kosmetyki, które w składzie mają duże ilości ceramidów, które są naturalnym budulcem włosów. Te w kosmetykach działają niczym cement wypełniając przestrzenie międzykomórkowe. Ceramidy działają jak bariera uszczelniająca. Otóż uszczelniają one rogowe płytki włosa, co sprawia, że łuski lepiej przylegając do łodyg. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie jak myć włosy. Wydaje się to banalne, ale gwarantujemy, że wprowadzając małe zmiany uzyskacie duże efekty. A więc należy najpierw umyć włosy odżywką do włosów, następnie spłukać ją lekko ciepłą wodą, a potem umyć włosy szamponem. Jednak tym razem trzeba spłukać włosy chłodną wodą, a na koniec jeszcze na dwie minut nałożyć ponownie odżywką i spłukać cieplejszą wodą.

Olejowanie - wybierz olej kokosowy

Aby włosy nie plątały się i łatwo było je rozczesać, raz w tygodniu należy wykonać olejowanie. Tutaj najlepiej sprawdzi się olej kokosowy, który jest biały, a przez to nie powoduje żółknięcia włosów. Jednocześnie jest on stosunkowo gęsty, a więc dobrze trzyma się włosów. Na umyte i suche włosy nakładamy olej kokosowy, jednak nie należy robić tego od samej nasady, chyba, że zmagacie się także z przesuszoną skórą głowy. Po nałożeniu oleju czeszemy włosy, by dotarł on do wszystkich włosów. Teraz możemy założyć czepek, albo też zapleść warkocz. Olej kokosowy najlepiej trzymać na włosach około godziny. Jeżeli jednak wasze włosy są zniszczone wcześniejszymi nieudanymi koloryzacjami, to nakładajcie go na całą noc.