Sezon świąteczny już za nami i karnawał czas zacząć. Jeżeli chcesz na imprezach i spotkaniach towarzyskich wyglądać naturalnie i podkreślić swoje atuty, koniecznie zastosuj się do kilku poniższych wskazówek. Najważniejsze to czuć się komfortowo we własnej skórze, a najbardziej skuteczną strategią na dobry wygląd, jest określenie kształtu własnej sylwetki i znalezienie sukienki, która uczyni z nas prawdziwą królową. Taka sukienka sprawi, że poczujesz się w niej jak najlepsza wersja siebie.

Sylwetka jabłko

Jeżeli twoja sylwetka przybiera kształt jabłka, poszukaj sukienek, które nie podkreślają talii. Wszystko, co unosi się z dala od ciała, będzie dawało opływową sylwetkę, której potrzebujesz.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Asymetryczna jedwabna sukienka Paper London

 

Sylwetka prostokątna

Jeśli twój naturalny kształt jest prosty i bez wcięcia w talii, wybierz sukienkę, która stworzy i zaznaczy brakujące Ci linie. Drapowanie i printy będą twoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Sukienka midi Attico Suzanne ze złotymi zdobieniami

 

Sylwetka klepsydry

Jeśli twoją najmocniejszą stroną jest talia, nadszedł czas, aby ją pokazać! Zakładane sukienki czy przewiązywane paskiem przyciągną uwagę do wąziutkiej talii i odciągną wzrok od miejsc, które chcesz zakryć.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Sukienka z dekoltem w prążki Attico

 

Sylwetka odwrócony trójkąt

Jeśli jesteś szersza na górze, a twoja talia jest mało widoczna, musisz skoncentrować się na podkreśleniu dolnych partii ciała. Masz zgrabne nogi, to wyeksponuj je, odciągając zainteresowanie od szerszego biustu czy obwodu ramion.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Różowa sukienka z frędzlami River Island

 

Sylwetka gruszki

Dla tych pań, które mają wąską górę, ale szerokie biodra i uda, radzimy wybrać sukienkę, która podkreśli talię, ale nie będzie zbyt obciskająca. Najlepiej wybrać model z poszerzaną spódnicą o długości lekko za kolano.

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Mini sukienka Uterque z efektem siatki