Coraz częściej zaczynamy odczuwać przejmujący chłód, to znak, że zbliżają się zimne dni, ale nie tylko. W świecie mody oznacza to także, że nadchodzi pora na skórę. Inwestycja w skórzane spodnie to jednak spore wyzwanie. Dość kosztowny zakup powinien wiązać się z przemyślaną decyzją. Kurtki skórzane od lat stanowią stały zestaw w naszej szafie, teraz powoli dołączają do nich skórzane spodnie i szybko zyskują na popularności. Dzięki nim możesz w prosty sposób zmienić swój look i zabłysnąć. Kupienie dobrze uszytych skórzanych spodni może okazać się nad wyraz trudnym zadanie, a także dużym wydatkiem, ponieważ jakościowe produkty kosztują niebagatelne kwoty. Co musisz wiedzieć, przed podjęciem decyzji zakupu skórzanych spodni ?

Po pierwsze, prostota jest najważniejsza, podobnie jak prosta skórzana nogawka. Przystępując do zakupów, zacznij od szybkiego przejrzenia Internetu. Zajdziesz w nim na pewno imponującą paletę stylów, krojów i sylwetek. Polecam spodnie J Brand, które są klasyczne i doskonale podkreślają walory figury. Z czasem można wybrać bardziej odważne projekty.

Po drugie, kupując skórę, postaw na jakość. Przy nabywaniu pierwszych skórzanych spodni, nie oszczędzaj na materiale.

Polecam również tańsze opcje, które wykorzystują kombinacje skóry z innymi materiałami. Można znaleźć legginsy, które składają się ze skórzanych wstawek połączonych z jedwabiem lub innymi tkaninami. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy perfect look za nieco mniej gotówki.

Kolejny, bardzo ważny punkt – pamiętaj, skóra się nie rozciągnie. Nauczyłam się tego na własnym przykładzie, a właściwie na własnej skórze. Dążenie do idealnego dopasowania modelu do siebie, czasem przynosi odwrotny skutek. Szukajcie precyzji, ale nie przesady. Opięte spodnie, zwłaszcza ze skóry, wcale nie wyglądają elegancko.

Na koniec zadbaj o pielęgnację swoich spodni lub znajdź pralnię, która specjalizuje się w czyszczeniu skóry. Upranie w pralce czy czyszczenie na sucho może doprowadzić do ich skurczenia, a nawet zniszczenia.

Teraz pozostało jedynie wyjść z domu na zakupy i poszukać idealnej pary skórzanych spodni. W galerii zdjęć pod artykułem prezentuję kilka przykładów moich ulubionych. Może znajdziecie wśród nich również coś dla siebie.