Pomysł na idealnie symetryczne śniadanie jest banalnie prosty. Z tymi prostymi pomysłami bywa jednak tak, że trzeba na nie wpaść, a to udaje się w zasadzie nielicznym.

Profil na Instagramie „Symmetry Breakfast” zyskał ogromną popularność, publikując genialne zdjęcia śniadań, ułożonych starannie i symetrycznie. Autor potrafił zachować perfekcyjny balans między techniką ułożenia potraw a ich artystycznym wyrazem.

Po roku istnienia pomysłodawca nietypowych śniadaniowych kolaży podjął współpracę ze znaną restauracją Corner Room, mieszczącą się w Town Hall Hotel w Londyńskim City. W listopadzie wspólnie organizują wystawną imprezę urodzinową. W planach są takie potrawy jak francuskie tosty, jogurty, szkockie naleśniki.

Urodzinowe śniadanie na pewno zostanie podane idealnie symetrycznie. Popularność tego typu inicjatyw na portalach społecznościowych to wyraźny trend na zainteresowanie ludzi zwykłymi domowymi czynnościami, które można wykonać w niekonwencjonalny sposób. Stare chińskie przysłowie mówi, że należy odnaleźć sens w prostych rzeczach.