Marka Dr. Martens w ciągu swojej ponad 50-letniej historii miała wśród swoich zwolenników wielu buntowników, pochodzących z różnych subkultur i dzięki temu obuwie Dr. Martens stało się ikoną i symbolem nie tylko stylu, ale i subkultury.

Pierwotnie obuwie Dr. Martens było przeznaczone dla robotników. Z czasem zostało zaadaptowane przez listonoszy i policjantów. Jednak ze względu na komfort, wytrzymałość i jednocześnie lekkość, jakimi się charakteryzuje, w krótkim czasie zyskało szerokie grono odbiorców. Buty Dr. Martens w swojej historii były kultowym elementem wizerunku wielu subkultur. Na przestrzeni lat marka stała się synonimem buntu i indywidualizmu. Tegoroczna kampania #STANDFORSOMETHING jest ukłonem właśnie w stronę tych wartości.

Kampania Dr. Martens na sezon jesieńzima 2013 / 2014 jest inspirowana postaciami indywidualistów, którzy mają odwagę walczyć w imię swoich przekonań. Wzięło w niej udział trzynaście osób w różnym wieku, o różnych osobowościach i pochodzeniu, które łączy pasja i duma z przynależności do rodziny Dr. Martens. Wśród nich znaleźli się m.in.: wschodzący zespół The Minx, raper Rude Kid, stylistka fryzur Saph oraz artysta Wildcat Will. Zdjęcia wykonał James Pearson Howe. Mają one charakter reportażowy i przedstawiają każdą z poszczególnych postaci w ich naturalnym środowisku.

Wywiady z bohaterami kampanii z podkładem The Minx stanowią film promujący kampanię #STANDFORSOMETHING. Prezentowane stanowiska są zgoła różne – jedni opowiadają się za młodością, w której upatrują szansę na lepsze jutro, inni podkreślają wartość rodziny i przyjaciół, a pozostali sprzeciwiają się zamknięciu w obowiązujących społecznych ramach. Wszyscy mają jednak wspólny cel – walczyć o to, co jest dla nich ważne.

Dr. Martens zachęca także swoich zwolenników do podjęcia inicjatywy i wyrażenia tego, za czym się opowiadają poprzez udostępnianie zdjęć własnych stylizacji w „martensach” na kanałach social media marki. To pozwoli stworzyć swoisty obraz fanów Dr. Martens z całego świata, którzy żyją zgodnie z filozofią #STANDFORSOMETHING.

Autor: Tina