Możecie wierzyć lub nie, ale niedługo zostanie otwarta wystawa poświęcona prezentom otrzymanym od byłej dziewczyny. Wyobrażacie sobie te wszystkie sterty płyt, miłosnych liścików, pluszaków i brzydkich swetrów. Każdy posiada chyba własną listę niechcianych prezentów.

Southbank Centre w Londynie zwrócił się do mieszkańców z prośbą o przekazywanie pamiątek z przeszłości związanych z wygasłymi już relacjami. Znajdą one swoje miejsce na wystawie o pięknie brzmiącej nazwie „Festiwal Miłości”. Kiedy myślimy o miłości, najczęściej wyobrażamy sobie szczęśliwy związek dwojga ludzi. Tymczasem festiwal jest hołdem dla wszystkich rodzajów tego wzniosłego uczucia, które niejedno ma imię. Po minionej miłości zostają również pamiątki, zarówno te w sercu, jak i na półkach lub w szufladach.

Wystawa „Festival of Love” wystartuje w czerwcu. Znajdziemy na niej również 60 eksponatów z Museum of Broken Relationships w Zagrzebiu, Chorwacja. Sztuka nie ma ograniczeń, może być wstrząsająca, moralizatorska, ale również zabawna. Może właśnie najlepszym rozwiązaniem jest spakowanie wszystkich pamiątek po minionej miłości i otwarcie serca na nowe uczucie. Banalne, ale skuteczne.