Kosmetyki do makijażu są Twoją tajną bronią

Makijaż może przybierać różne formy. Za jego pomocą możesz rozświetlić spojrzenie, ukryć zmęczenie i nieprzespaną noc, zatuszować niedoskonałości skóry. Grunt to umiar w stosowaniu kosmetyków i ich warstw oraz dobranie najbardziej pasującej do Ciebie kolorystyki. Również wybór rodzaju makijażu jest ważny. Jeżeli na co dzień będziesz stosowała intensywny makijaż wieczorowy, odbierzesz sobie możliwość zaskoczenia wszystkich podczas wieczornego balu.

Kreski potrafią więcej, niż myślisz


Jednym z kosmetyków, pozwalających na wykonanie różnych wariacji w podkreślaniu oczu są eyelinery do oczu. Ich wybór jest naprawdę szeroki. W dobrych sklepach kosmetycznych znajdziesz zarówno klasyczne, w kolorze czarnym, jak i eyelinery kolorowe.

Aby wykonać wprawną kreskę, potrzebujesz ją trochę poćwiczyć. Nie każdy musi mieć od razu umiejętność wykonywania idealnego pociągnięcia za pierwszym razem, bez konieczności korygowania.

Eyelinery nie są nudne. Sprawdź jak zrobić ładną kreskę na każdą okoliczność.

Najprostszym sposobem na zrobienie kreski przy użyciu eyelinera jest pociągnięcie wzdłuż górnej linii rzęs. Kreskę wykonuj od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Pomóż sobie drugą ręką. Zamknij oko i delikatnie naciągnij powiekę. Jeżeli nie czujesz, aby ręka, której używasz do malowania była stabilna i drży, podeprzyj łokieć na twardym podłożu. Żeby optycznie zagęścić rzęsy, możesz pierwszą linię wykonać wypełniając delikatnie przestrzeń pomiędzy nimi. Następnie sięgnij po cienki, skośny pędzelek, aby delikatnie rozetrzeć wykonaną kreskę. Złagodzisz tym jej wygląd i sprawisz, ze będzie się doskonale komponowała z powieką. Rozcieranie kreski pędzelkiem odgrywa kluczową rolę, jeżeli zależy Ci na szybkim makijażu. Dzięki użyciu pędzelka, nie musisz przejmować się, ze wykonana kreska nie jest idealnie równa. Najważniejsze jest, aby ją później odpowiednio wygładzić.

Niewyspana? A nie widać!

Znasz te poranki, gdy budzisz się z uczuciem, jakbyś wcale nie spała? Jesteś bardziej zmęczona, niż kilka godzin temu, gdy kładłaś się do łóżka. Niestety, Twoja twarz czuje się podobnie i co gorsza – dość ostentacyjnie to pokazuje. Żeby ukryć efekt zmęczenia na twarzy, możesz zastosować prosty makijaż, który przynajmniej wizualnie, postawi Cię na nogi. Nałożenie podkładu i rozświetlenie to nie wszystko. Ważne jest również rozjaśnienie oczu i nadanie im promienistego wyglądu. Do tego zadania idealne będą eyelinery kolorowe, a konkretnie cieliste lub beżowe. Zastosuj go po wewnętrznej części dolnej powieki. Kontrast eyelinera z zaczerwienionymi i zmęczonymi oczami sprawi, że oczy sprawią wrażenie bardziej rozświetlonych.

Eyelinery nie są nudne. Sprawdź jak zrobić ładną kreskę na każdą okoliczność.

Kolorowe kreski

Wyrazisty makijaż nie wymaga od Ciebie zastosowania wielu kosmetyków i cieni do powiek. Wystarczy, jeśli umiejętnie wykorzystasz kolorowe eyelinery do oczu. Stosuj je na dolną powiekę robiąc kreskę wzdłuż dolnej linii rzęs. Podobnie, jak przy rysowaniu górnych kresek, zacznij od wewnętrznego kącika oka, kierując eyeliner ku zewnętrznemu kącikowi.

Eyelinery nie są nudne. Sprawdź jak zrobić ładną kreskę na każdą okoliczność.

Aby dolna kreska nie była zbyt odosobniona zwłaszcza, jeżeli sięgnęłaś po bardzo intensywny kolor, na górną powiekę zastosuj zbliżony kolorystycznie cień do powiek.