Sauna fińska to trafna koncepcja na zdrowy styl życia. Współczesna nauka notuje coraz więcej związków między dobrostanem, a regularnym korzystaniem z kąpieli saunowych, kilka razy w tygodniu.

Uczestnictwo w ceremoniach aufguss stało się niezwykle modnym sposobem spędzania czasu wolnego, również nad Wisłą.

Popularne ośrodki saunowe przeżywają oblężenie. Podobna sytuacja ma miejsce w hotelach, w których delektujemy się pokazami wykonywanymi przez saunamajstrów.

Na fali rosnącej popularności takiej formy spędzania czasu wolnego, pojawia się nowa nisza. To ekskluzywne apartamenty z prywatnymi saunami, w których delektujemy się wysokimi temperaturami we własnym gronie.

W trend wpisuje się designerski SaunaZONE w Zabierzowie pod Krakowem.

Miejsce wyróżniają modne, minimalistyczne apartamenty z saunami, które utrzymano w konwencji nawiązującej do stylu Loft. Ograniczenia wynikające z rozmiarów i charakteru budynku powodują, że mamy do czynienia jedynie z grą konwencją industrialną.

Trzy obiekty oferują kuchnię, proste sieciówkowe łóżka, płaskie telewizory marki SONY, skromną łazienkę z prysznicem i wyrafinowaną saunę fińską z piecem oraz olejkami zapachowymi.

Designersko jest poprawnie, choć inwestycja wydaje się momentami zbyt skromna. Zachwyca przestrzeń na zewnątrz ze sporym ogrodem i zrewitalizowanym domem. Irytuje hałas samochodów, które dochodzą ze zbyt blisko zlokalizowanej ulicy.

Kontakt z właścicielami obiektu jest ograniczony do minimum. To miejsce, w którym możemy być w pełni skoncentrowani na ceremoniach saunowych i przestrzeń, która potencjalnie sprzyja relaksacji.

Byłoby przyjemniej, gdyby pomieszczenia zostały lepiej izolowane od zewnętrznych dźwięków. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby obiekt oferował wspólną saunę z rytuałami wykonywanymi przez saunamajstra. I byłoby zupełnie przyzwoicie, gdybyśmy mogli korzystać ze SPA lub co najmniej masaży. W apartamentach brakuje wysokiej jakości kosmetyków i suszarki.

Sauna kompensuje jednak braki. Profesjonalne olejki pozwalają delektować się zapachami trawy cytrynowej czy lawendy. Miejsce posiada również specyficzną, pozytywną energię, którą można nazwać swoistym czynnikiem "X". Po weekendzie w SaunaZONE czujemy się po prostu zrelaksowani.

Spory potencjał i doskonały koncept, który kreuje nowe trendy saunowe w Polsce. Wymaga dopracowania szczegółów. Polecamy tym, którzy szukają izolacji i prywatnej sauny.

Więcej na: http://saunazone.pl/