Życie w mieście jest niemal równoznaczne z mieszkaniem w mieszkaniu, bez dostępu do zieleni, ogrodów i zdrowej, gospodarskiej żywności. Londyńska firma Seed Pantry postanowiła wyjść naprzeciw tym, którzy tęsknią za naturą i wypuściła na rynek zestawy do samodzielnej, ekologicznej uprawy.

Pakiety składają się ze specjalnie dobieranych nasion i  narzędzi niezbędnych dla początkującego ogrodnika. Firma, nastawiona na promowanie wartości ekologicznych, zadbała, by zestawy były przyjazne dla środowiska. W biodegradowalnym pudełku znajdziemy m.in. doniczki wykonane z włókna kokosowego i organiczny kompost. Zestawy przygotowano tak, by nawet największy laik mógł stworzyć swój mały ogród. Nie wymaga to wiele miejsca, Seed Pantry zachęca do sadzenia roślin na balkonach, parapetach czy nieużywanym dachu.

W zestawach znajdziemy specjalnie dobierane kompozycje warzyw i ziół. Nasiona dopasowywane są pod kątem czasu kwitnienia, możemy wybierać spośród mieszanek na odpowiednie pory roku. Firma oferuje również specjalne zestawy prezentowe – dla mamy, taty, wegetarian czy dzieci. Na zaprawionych w sadzeniu czekają sadzonki wyselekcjonowanych, ekologicznych odmian sałat.