Recykling i zmniejszanie ilości odpadów stają się jednymi z kluczowych kwestii na świecie. Duński projektant Fritz Hansen i jego japoński kolega po fachu Nendo połączyli siły i wpisali się w modne ekologiczne trendy. Z ich współpracy powstało wszechstronne i funkcjonalne krzesło NO2 Recycle, wykonane z przetworzonego plastiku domowego.

Ekologiczne krzesła z recyklingu

Wielofunkcyjne krzesło NO2 zostało oznaczone ekologicznym znakiem UE. Wyposażone jest zarówno w górne, jaki i dolne oparcie, wynikające z charakterystycznej konstrukcji z podwójnymi krzywiznami. Ponieważ mebel został wykonany z przetworzonych tworzyw sztucznych, można go ponownie poddać recyklingowi, co ograniczy dodatkowo ilość odpadów.

Ekologiczne krzesła z recyklingu

Współczesny, minimalistyczny design krzesła pasuje do każdej przestrzeni, ale szczególnie dobrze sprawdza się w komercyjnych miejscach, jak restauracje, sale wykładowe czy biura.

Ekologiczne krzesła z recyklingu

Krzesło NO2 Recycle jest dostępne w ośmiu wariantach, od foteli obrotowych po wysokie stołki barowe. Występuje w sześciu eleganckich kolorach: jasnoniebieskim, szarym, białym, ciemnopomarańczowym, ciemnoczerwonym i czarnym.

 

Źródło zdjęć: Dezeen / Fritz Hansen