Powszechnie push-up kojarzy się z biustonoszami, które przez obecność fiszbinów i odpowiednich wkładek mają podnosić biust, czyniąc go pełniejszym. Ogólna zasada działania spodni push-up jest podobna. Ich krój w naturalny sposób podnosi pośladki do góry, przez co wyglądają na krąglejsze.

Czy jeszcze są modne?

Panie, które lubią podążać za najnowszymi trendami, obserwując wybiegi i czasopisma, mogą zwątpić, czy spodnie push-up są szczęśliwym wyborem. W tym sezonie ceni się spodnie nawiązujące do lat 80., z czym teoretycznie push-up się kłóci. Jednocześnie krągłe pośladki i perfekcyjnie wyrzeźbiona figura jest coraz bardziej pożądana. Dlatego też w praktyce jeansy push-up stają się coraz popularniejsze. Sięga po nie wiele osób i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Można je zatem postrzegać jako kategorię spodni uniwersalnych, które będzie się nosiło i w tym i w kolejnych sezonach. Wbrew powszechnym opiniom też są modne, wystarczy spojrzeć na gwiazdy, które mają spodnie push-up w swoich garderobach. Nicki Minaj, Khloe Kardashian, czy Renata Kaczoruk to jedynie przykłady znanych osobistości, które wprost uwielbiają jeansy push-up.

Efekt jak po siłowni – jak działają jeansy push-up?

Czym wyróżnia się krój?

Największy sekret jeansów push-up tkwi w specjalnie prowadzonych szwach i karczku. Często mają nieco podwyższony stan, dzięki czemu łatwiej podnieść do góry pośladki. Nie bez znaczenia jest szew, który będzie je trzymać od dołu i kształt kieszeni. Tych kilka drobnych elementów sprawia, że pupa wydaje się okrąglejsza, biodra wymodelowane, a brzuch płaski. Wystarczy je założyć i od razu uzyskuje się efekt jak przy wielogodzinnych ćwiczeniach.

Wyszczuplają czy dodają objętości?

Jeansy push-up mogą się między sobą znacznie różnić. Wybór konkretnego wzoru powinien być ściśle związany z proporcjami sylwetki, zwłaszcza pośladków i bioder. Kobiety, których największym problemem są niewielkie i płaskie pośladki, chciałyby przede wszystkim dodać sobie nieco centymetrów. Dla nich najszczęśliwszym wyborem będą spodnie z dużymi kieszeniami. Dzięki temu ich sylwetka optycznie będzie zgrabniejsza i pełniejsza. Najlepsze będą wzory, w których między kieszeniami jest duży odstęp. Dobry efekt można uzyskać, jeśli kieszenie będą ukośne, z klapkami, cekinami i innymi ozdobami. Wahając się, który odcień wybrać, korzystniej w tym przypadku postawić na jasne kolory.

Efekt jak po siłowni – jak działają jeansy push-up?

Co ciekawe, jeansy push-up mogą wizualnie sylwetkę także wyszczuplić. Wybierając odpowiedni model spodni, można tak wymodelować pośladki, by wyglądały bardziej seksownie. W przeciwieństwie do Pań, które chcą dodać sobie objętości, w tym przypadku korzystniej sięgnąć po ciemniejsze spodnie z mniejszymi kieszeniami. Poza tym, dla wysmuklenia nóg warto założyć buty na obcasie. Nie tylko optycznie zmienią proporcje sylwetki, ale także sprawią, że postawa będzie bardziej wyprostowana.