Każdy trend ma swojego twórcę, chociaż czasem nie jest on znany ogółowi. W przypadku okularów Dior doskonale wiemy, kto je wylansował. Zaczęło się wszystko od pokazów jesiennych kolekcji 2014, kiedy do Paryża na prezentację kolekcji Dior przybyła Rihanna. Wyglądała wówczas obłędnie. Króciutka sukienka, przypominająca koszulkę nocną, połączona ze zmysłowymi pończochami zapinanymi w połowie uda, czarne skórzane rękawiczki i ciężki futrzany płaszcz w czerwonym kolorze, współgrający z szkarłatną szminką. Do tego ciężka biżuteria i... okulary Dior, które zrobiły „różnicę”.

Internet zawrzał od komentarzy na temat odważnej stylizacji piosenkarki. Tak naprawdę jednak najważniejsze były przeciwsłoneczne okulary Dior, bez charakterystycznego mostka na nosie. Niecały rok później trend na okulary Dior nadal jest jednym z najpopularniejszych, jeżeli mówimy o akcesoriach. Blogerzy nie przestają o nich pisać, redakcje modowe wykorzystują do sesji, zaś w sklepach coraz cześciej można znaleźć opisywane okulary w różnych kolorach, chociaż często nie oryginalne.

Nawet w modzie męskiej znalazło się kilka sportowych egzemplarzy. Cóż mogę rzec, każdy chce być jak Rihanna... Obejrzyjcie w galerii zdjęcia z przykładami street style z trendy okularami Dior.