Seria „Gwiezdne Wojny” to kultowa pozycja w światowej kinematografii, a wręcz film będący ikoną popkultury. Pisaliśmy już o butach inspirowanych gwiezdną sagą, kosmicznych głośnikach i wielu innych przedmiotach, które kultywują filmową historii.

Przyszedł czas na kolejną odsłonę inspiracji i fascynacji „Gwiezdnymi Wojnami”, chociaż możliwe, że ortodoksyjni fani nie będą z niej zbyt zadowoleni. Przedstawiamy nietypową kolekcję hełmów szturmowców Imperium. Oryginalna seria nazwana została „Star Wars Project Legion” i obejmuje 300 projektów hełmów, stworzonych przez 300 fanów, artystów, a nawet gwiazdy z całego świata.

Kolekcja nie jest prostą repliką nakryć głów żołnierzy Imperium, ale niepowtarzalną propozycją designerskich i kreatywnych kostiumów, wykonanych z przeróżnych materiałów. Znajdziemy w niej świeże i zabawne przeróbki standardowych form, ale także mroczne hełmy w kształcie czaszek.

Odnajdziemy inspiracje postaciami z bajek Disneya i kultową Myszką Miki. Niektóre  kaski wykonane zostały z wafelków do lodów, arbuzów lub słodyczy Hełm z tradycyjnego drewna nadał gwiezdnemu wojownikowi twardego charakteru.

Wszyscy autorzy designerskich hełmów wykazali się dużą fantazją i kreatywnością. Podeszli do wyzwania z dystansem i  humorem. Dzięki temu ocieplili wizerunek gwiezdnych szturmowców.