BentukBentuk to rodzinna firma z Malezji, znana z produkcji kolorowych wazonów wykonanych z nietypowego surowca, a mianowicie z betonu. Kolekcja składa się z delikatnych i kobiecych wazoników, podstawek, tacek i innych elementów dekoracyjnych. Pomimo użycia mocnego i wymagającego materiału, betonowe dodatki wyglądają delikatnie i kobieco.

Design: wazony z betonu

Właściciele firmy nie boją się eksperymentowania z kolorem i fakturą, czym zyskali sobie grono fanów na Zachodzie. Małżeński duet pragnie w ten sposób zmienić postrzeganie betonu jako zimnego i nudnego surowca. Nie powinni mieć z tym dużych problemów, ponieważ beton stał się popularny w ostatnich latach w gospodarstwach domowych. Coraz częściej wykonuje się z niego podłogi, blaty kuchenne czy stoły.

Design: wazony z betonu

BentukBentuk poszerzył zastosowanie betonu poza materiał konstrukcyjny, tworząc z niego produkty nie tyle funkcjonalne, co przeznaczone wyłącznie do dekoracji przestrzeni. Efekt wypadł genialnie, zwłaszcza poprzez zderzenie surowego materiału z czymś tak delikatnym jak wazon.