Quarch Atelier zaprojektowało małą, uroczą lampkę w kształcie grzybka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie ewidentne nawiązanie do bajek Walta Disneya. Lampa przypomina bowiem małego grzybka z „Fantazji”, który zabawnie tańczy do melodii Czajkowskiego obok swoich poważnych towarzyszy. Każdy z nas lubi powracać do wspomnień z dzieciństwa, dlatego też przedmioty budzące pozytywne skojarzenia nabierają dodatkowego znaczenia.

Lampka wykonana została ręcznie z dmuchanego szkła przez włoskich rzemieślników z Wenecji. Dostępna jest w różnych  kolorach. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zmiany natężenia światła i dopasowania go do naszych potrzeb i aktualnego nastroju.

Prosta, zabawna konstrukcja lampy wprowadza odrobinę radości do otaczającego nas poważnego świata i delikatnie przypomina, że nie wszystko musimy traktować aż tak poważnie. Podobnie design ma to do siebie, że może niekiedy patrzeć z przymrużeniem oka na kształty i formy. Miękki i ciepły blask emanujący z dyfuzora kusi nas swoim czarem i zaprasza do świata magii i cudów, z dala od hałasu i gorączki dnia codziennego. Koncepcja lampy została zrealizowana na zlecenie producenta najwyższej jakości włoskich mebli, Merotto Milani.