Architekci dla Zwierząt to inspirujące przedsięwzięcie, które od 2010 ma na celu niesienie pomocy zwierzętom na całym świecie. W tym roku swoje prace najbardziej prestiżowi architekci z Nowego Jorku dedykowali problemowi zmniejszenia populacji kotów w najbardziej humanitarny sposób z możliwych. W wielu miejscach nadmiar kotów eliminowany jest w mało etycznym stylu.

Wysiłki projektantów koncentrują się wokół tego, na czym znają się najlepiej. Zaprojektowali oszałamiające i designerskie domki dla kotów, które każdy zapragnąłby dla swojego kociego przyjaciela. Wszystkie projekty zaprezentowano podczas wystawy

Architects for Animals: Giving Shelter, gdzie każdy mógł obejrzeć efekty ich pracy. Pomysłowe schronienia zostaną następnie rozstawione w całym Nowym Jorku i zapewnią bezdomnym kotom bezpieczeństwo i komfort podczas zimy. Wpływy z przedsięwzięcia natomiast zostaną przekazane organizacji non-profit FixNation, która zajmuje się głównie pomocą kotom i ich sterylizacją. Zachęcam do obejrzenia kilku przykładowych domków dla kotów. Każdy z nich jest unikatowy i eksperymentalny.