Ta dziwnie zaprojektowana poduszka, znana pod nazwą „The Mannequin”, ma na celu zmniejszyć miejską samotność. Humanoidalny kształt miękkiego manekina zapewnia większe poczucie komfortu i spokoju swojemu właścicielowi niż standardowa poduszka.

Oryginalna poduszka została zaprojektowana w taki sposób, by owinąć się wokół człowieka, dzięki czemu uzyska on optymalny relaks. Owijanie się ma na celu zmniejszenie stresu i izolacji, które często odczuwają młodzi ludzie żyjący w gęsto zaludnionych obszarach miejskich.

Tsun Lai, założyciel Aseptic Studio i producent The Mannequin, został zainspirowany do stworzenia poduszki po tym, jak przypomniał sobie czas spędzony w London College of Fashion. Lai czuł się w tym miejscu tak samotny, że przytulał się do manekina, by zmniejszyć stres i poprawić własne samopoczucie.

Poduszka Mannequin została wykonana z bawełnianej powłoczki, którą wypełniono kępkami poliestrowych kulek. Zastosowanie właśnie takich kulek pomaga poduszce lepiej zachować zaprojektowany  kształt w porównaniu do tradycyjnych wypełniaczy.