Ciągły rozwój poszczególnych technologii stosowanych w depilacji laserowej doprowadził do stworzenia nowoczesnego rozwiązania, jakim jest laser Vectus. To połączenie wszystkich najważniejszych cech innowacyjnych zabiegów kosmetologicznych – skuteczności, bezpieczeństwa oraz komfortu pacjenta – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa Vectus w Gdyni - poznaj efekty!

Jak działa Laser Vectus?

Laser Vectus to najnowocześniejsza propozycja na rynku, której sercem jest technologia fototermolizy selektywnej. Jest to laser diodowy, o długości światła 810nm. Nad jego działaniem przez lata pracował zespół naukowców z Harvard University.

Zarówno dla bezpieczeństwa, jak i efektywności zabiegów istotne jest zastosowanie technologii Skintel. W urządzeniach starszego typu moc lasera dobierana była przez osobę, która przeprowadzała depilację. W efekcie zabieg mógł być zbyt mało efektywny, gdy laser był za słaby, lub prowadzić do poparzeń, gdy moc była za wysoka. W laserze Vectus moc dobierana jest automatycznie, na podstawie pomiarów czytnika melaniny Skintel.

Innowacyjnym rozwiązaniem jest technologia Advanced Contact Cooling. Głowica lasera posiada specjalny system chłodzący, który poprzez niską temperaturę znacznie redukuje ewentualny ból podczas zabiegów. Zmniejszone zostaje również ryzyko pojawienia się poparzeń, czy innych efektów ubocznychmówi Julia Krajewska, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa Vectus w Gdyni - poznaj efekty!

Darmowe konsultacje w Gdyni

W Clinica Cosmetologica można skorzystać z darmowych konsultacji przed zabiegami. Wizytę przeprowadza doświadczony kosmetolog. Szczegółowy wywiad z pacjentem ma przede wszystkim na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegów. W przypadku wystąpienia wątpliwości, pacjent może zostać skierowany na konsultacje w lekarzem dermatologiem. Ponadto ustalona zostaje ilość i częstotliwość wizyt.

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94

https://vectusgdynia.pl/

Depilacja laserowa Vectus w Gdyni - poznaj efekty!

Skuteczność lasera Vectus

Laser Vectus wyróżnia się skutecznością. Podczas serii wizyt usuwanych jest 95% włosów. Pozostałe mogą pojawić się w ciągu roku od ostatniej wizyty. Są to włosy, które podczas zabiegów nie znajdowały się w fazie wzrostu. Nie stanowią jednak większego problemu, gdyż można się ich pozbyć podczas jednej dodatkowej wizyty.

Fazy wzrostu włosa

Skuteczność zabiegów zależy od tego, w jakiej fazie wzrostu znajdują się włosy. Wyróżnia się trzy: anagen, katagen oraz telogen. W pierwszej z nich cebulka jest otwarta, a włos osiąga maksymalną długość – wtedy depilacja jest najskuteczniejsza. W kolejnej – katagenie – włos uwalniany jest z cebulki i przemieszcza się ku górze. Ostatnim etapem jest telogen. Wtedy włos obumiera i wypada. Wówczas depilacja jest najmniej skuteczna.

Więcej: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/

Depilacja laserowa miejsc intymnych

W Clinica Cosmetologica można skorzystać z szerokiej oferty depilacji miejsc intymnych. Wykonać można zarówno zabieg usuwania włosów z całego tego obszaru, jak i wybranych okolic – np. szpary pośladkowej.

Laserowe usunięcie owłosienia z okolic intymnych ma wiele zalet. Przede wszystkim golenie oraz stosowanie tradycyjnej depilacji wiążą się z dużym ryzykiem pojawienia się wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych. Jest to spowodowane tym, że w tej okolicy nosi się ciasną bieliznę, która ogranicza swobodę wzrostu włosków.

Depilacja laserowa Vectus w Gdyni - poznaj efekty!

Depilacja laserowa bikini

W ramach depilacji miejsc intymnych można również usunąć włosy z okolicy bikini. Do wyboru mamy kształty i formy takie same jak w przypadku depilacji plastrami z woskiem – depilacja brazylijska, francuska… Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym, jak wielu włosów się pozbędziemy.

Depilacja laserowa pach

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest usuwanie włosów z okolicy pach – zarówno wśród kobiet i mężczyzn. Owłosienie pod pachami często powoduje zwiększoną potliwość. Poza tym wilgoć osadza się na włoskach, powodując nieprzyjemny zapach. Dlatego tak wiele osób usuwa je za pomocą maszynki lub depilatora. To jednak delikatna okolica, przez co po takich zabiegach często występują silne podrażnienia. Rozwiązaniem na te problemy jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa wąsika

Nawet panie mają włoski nad wargami, ale najczęściej są one jasne i delikatne. Niestety nie u wszystkich. Golenie, usuwanie ich pęsetą czy plastrami to uciążliwy proces. Skóra często jest zaczerwieniona i podrażniona, co trzeba ukrywać makijażem. Poza tym włoski na twarzy dość szybko potrafią rosnąć. Dlatego w takim wypadku najlepszym wyjściem jest zdecydowanie się na depilację laserową.

Depilacja laserowa twarzy

Depilację laserową twarzy przeprowadza się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, choć zabiegi te różnią się nieco od siebie. U pań najczęściej usuwana jest całość owłosienia - gdy jest ono zbyt ciemne i widoczne. U panów najczęściej wykonuje się korektę kształtu zarostu – nadaje się mu pożądaną linię, dzięki czemu codzienne golenie jest o wiele prostsze i szybsze.

Depilacja laserowa nóg

Regularna depilacja lub golenie nóg to dla wielu osób niemalże konieczność. Nie wyobrażają sobie wyjścia z domu, jeżeli włoski są widoczne. Proces ten bywa uciążliwy z kilku powodów. U wielu kobiet i mężczyzn w tym obszarze pojawiają się wrastające włoski oraz stan zapalny, co jest efektem noszenia przylegającej do ciała odzieży (ograniczającej swobodny wzrost włosków). Zapomnisz o tych niedogodnościach dzięki depilacji laserem Vectus.

Depilacja laserowa pleców

Każdy ma włosy na plecach, ale u większości osób są one jasne i niewidoczne. Problem stanowi zbyt silne owłosienie. To w zdecydowanej większości problem mężczyzn, choć nie tylko. Włosy są nieestetyczne, osadza się na nich pot, a ich samodzielne usuwanie nie jest możliwe… Istnieje rozwiązanie tych problemów! Depilacja laserowa!

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować, dzięki czemu będą one jeszcze bardziej skuteczne i komfortowe. Już miesiąc wcześniej należy zapomnieć o opalaniu oraz stosowaniu kosmetyków o działaniu brązującym. W tym momencie trzeba też zaprzestać wyrywania i depilowania włosków. Również na miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować ze stosowania kosmetyków, które uwrażliwiają na działanie słońca. Dwa tygodnie przed wizytą nie można przyjmować takich środków doustnie.

Podczas zabiegu skóra musi być w dobrym stanie, dlatego tydzień wcześniej warto zacząć stosować kremy nawilżające. W dniu depilacji lub dzień wcześniej, trzeba ogolić obszar zabiegowy jednorazową maszynką.

Wskazania

Depilacja laserowa została stworzona z myślą o osobach, które chcą na zawsze usunąć owłosienie, ale jest to też rozwiązanie poważniejszych dolegliwości, takich jak:

 • hirsutyzm: nadmierne owłosienie oraz owłosienie występujące w nietypowych obszarach,
 • zapalenie mieszków włosowych: dolegliwość objawiająca się wypryskami, czasem towarzyszy jej świąd, ból lub pieczenie,
 • wrastające włoski: to włosy, które nie przybiły się przez skórę.

Przeciwwskazania

Choć depilacja przy pomocy lasera Vectus to bezpieczny zabieg, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to:

 • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym,
 • łuszczyca,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • bielactwo,
 • wypryski ropne na skórze,
 • doustna terapia retinoidami,
 • podrażnienia skóry,
 • świeża opalenizna,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców.

Postępowanie po zabiegu

Po wyjściu z gabinetu warto stosować łagodzące kremy (np. Bepanten, Alantan, czy Panthenol), dzięki czemu do minimum zredukujemy ryzyko wystąpienia podrażnień. Z tego samego powodu warto unikać wszelkich czynników drażniących, jak np.: ekstremalnych temperatur, basenu oraz sauny.

Opinie

W zeszłym roku depilowałam pachy i jestem bardzo zadowolona z efektów! Włosy nie odrastają, a ja zapomniałam, jak to jest cały czas martwić się o włoski pod pachami. Teraz zastanawiam się nad zabiegiem na nogi, bo to naprawdę poprawia komfort życia. – mówi pani Daria z Gdańska.

Jestem bardzo wrażliwa na ból i to właśnie tego bałam się najbardziej. Okazało się, że niepotrzebnie. Zabiegi były dość komfortowe. Odczucia porównałabym do uszczypnięć. Są zdecydowanie do zniesienia, ja miałam przeprowadzoną depilację nóg i dobrze wspominam zabiegi. – mówi pani Ilona z Warszawy.

Przez lata zmagałam się z wrastającymi włoskami, przy czym największy problem miałam z tymi w okolicach intymnych. Lekarz zaproponował mi zastanowienie się nad depilacją laserową i to była świetna decyzja. Żałuję, że podjęłam ją tak późno! – mówi pani Katarzyna z Gdyni.

Więcej informacji na temat technologii Vectus na stronie https://depilacjavectus.pl