Obecnie są to nowoczesne zabiegi, wykorzystujące najbardziej innowacyjne rozwiązania dostępne w dziedzinie medycyny i kosmetologii. Są znacznie skuteczniejsze, bardziej bezpieczne i komfortowe niż kiedyś. Przykładem jest tu nowoczesny laser Vectus, który operuje takimi technologiami, jak: fototermoliza selektywna, Skintel, Photon Recycling oraz Advanced Contact Cooling.

Więcej o depilacji laserowej na stronie https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny-palomar-vectus/

Fototermoliza selektywna

Laser Vectus wykorzystuje długość fali 810 nm. Jego sercem jest technologia fototermolizy selektywnej, dzięki której światło lasera dociera do głębokich warstw skóry, działając na poziomie aktywnej melaniny, czego rezultatem jest wysoka skuteczność zabiegów. Jednocześnie tylko łodyga włosa pochłania światło lasera, a otaczające tkanki pozostają nietknięte.

Skintel

Innowacyjnym rozwiązaniem jest także czytnik aktywnej melaniny – Skintel. Dzięki niemu moc lasera dobierana jest automatycznie przez urządzenie, a zabieg każdorazowo dostosowany zostaje do indywidualnej sytuacji. Przez to zabiegi są bardzo skuteczne, gdyż moc lasera nie jest zbyt niska. Są też jeszcze bezpieczniejsze, bo jednocześnie moc lasera nie jest też za słaba. Unikamy w ten sposób ryzyka pojawienia się poparzeń i podrażnień.

Czytnik melaniny Skintel to rozwiązanie, które skutkuje podniesieniem poziomu skuteczności zabiegów w porównaniu do innych metod depilacji laserowej, ale też podniesieniem poziomu bezpieczeństwa - mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Photon Recycling

Interesującym rozwiązaniem jest również technologia Photon Recycling. To nowoczesne rozwiązanie polegające na wykorzystywaniu światła lasera odbijanego przez skórę. Dzięki temu zabiegi są bardziej efektywne – szybsze przy tej samej skuteczności.

Advanced Contact Cooling

Technologia Advanced Contact Cooling to rozwiązanie o chyba najbardziej zauważalnych dla pacjentów efektach. Jest to specjalny system, który ma na celu poprawę komfortu podczas zabiegów. Głowica lasera wyposażona została w specjalną nakładkę chłodzącą, która działa w czasie realnym – gdy skóra poddawana jest światłu lasera. Dzięki temu zabiegi są bezbolesne.

Komfort podczas zabiegów to niezwykle istotny aspekt z punktu widzenia pacjentów. Często przed depilacją pytają właśnie o ewentualny ból. Bywają zaskoczeni tym, jak komfortowe są zabiegi Vectusdodaje Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Więcej o laserze Vectus i depilacji laserowej na stronie depilacjavectus.pl

Depilacja laserowa - poznaj nowoczesne technologie

Podsumowanie

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, depilacja laserem Vectus są jednocześnie bardzo skuteczne, bezpieczne i komfortowe. Podczas zabiegów usuwa się 95% włosów. Pozostałe 5% stanowią te, które podczas kuracji nie znajdowały się w fazie wzrostu. Istnieje możliwość, że w ciągu roku od ostatniej depilacji pojawią się. To jednak nie problem, ponieważ można je usunąć podczas jednej wizytymówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica, gdzie również wykonuje się depilację laserową

Depilacja laserowa - poznaj nowoczesne technologie