W ciągu roku, zobowiązane mniej lub bardziej formalnym stylem, stawiamy na minimalistyczną biżuterię. Kolczyki z cyrkoniami, perełki. Do tego delikatny naszyjnik przebłyskujący spod bluzki i obowiązkowy zegarek, który jakiś czas temu wrócił do modowych łask. Traktujemy go coraz częściej jako element biżuteryjny, niż miernik czasu. Tym bardziej, że modne i lubiane są zegarki na bransolecie, mniej lub bardziej wyrazistej. Coraz częściej złote, miedziano-złote, ale w typie tzw. rose gold (https://takeshop.pl/category/zegarki-5508) Na oficjalne imprezy pozwalamy sobie na bardziej wyraziste stylizacje, jednak nadal są one utrzymane w określonej konwencji.

Lato to czas szaleństw, dlatego warto pozwolić sobie właśnie w tym momencie na modowo-biżuteryjne szaleństwa. Tym bardziej, że część biżuterii jest mile widziana jako dodatek do samych kostiumów kąpielowych. Szczególnie, jeśli chodzi o delikatne łańcuszki o różnych długościach. Migające, odbijające światło zestawy naszyjników o różnych długościach pięknie podkreślają nasz dekolt i dodatkowo eksponują krój stroju kąpielowego. Jeśli chcemy wydłużyć swój dekolt, szyję, warto postawić – tak przy codziennych stylizacjach, jak i kostiumach – na dłuższe naszyjniki z chwościkami.

A jeśli już o chwostach mowa. To jeden z bardziej stabilnych letnich trendów, utrzymujący się już od kilku lat. Stawiamy nie tylko na naszyjniki w ich towarzystwie. Chwosty stanowią podstawę lub uzupełnienie wielu modeli kolczyków. Przyciągają swoimi żywymi kolorami i pięknem stylu boho. Dla zwolenniczek minimalizmu znajdą się drobne i małe kolczyki, odważne panie mogą jednak postawić na kilkupoziomowe kolczyki w całości prawie zbudowane z chwostów (https://takeshop.pl/category/bizuteria-&-akcesoria-5507)

Uwagę latem powinna też przyciągać kolorowa, plastikowa biżuteria w żywych kolorach. Nie ma się co jej bać, ponieważ w oryginalny sposób potrafi ona dodać smaku białej, koronkowej tunice lub haftowanej sukience.