Kane Footwear to nowa marka wchodząca na rynek wellness w ciekawym segmencie obuwia regeneracyjnego. Propaguje ona holistyczne podejście do obuwia, które ma odnawiać zarówno ciało, jak i nie szkodzić planecie. Firma niedawno wprowadziła do sprzedaży proekologiczne buty regeneracyjne Revive. Wsuwane klapki przed i po treningu mają za zadanie stymulować regenerację mięśni i zapobiegać zmęczeniu stóp.

Buty z trzciny cukrowej

Innowacyjne buty Revive oparto o rekomendacje dr. Daniela Gellera, znanego chirurga stopy. Za projekt od strony designu odpowiadał doświadczony projektant obuwia, który pracował dla takich znanych marek jak Crocs, Under Armour i Nike. Buty Revive oferują wielowarstwową amortyzację, a także zwrot energii podczas chodzenia, co pozwala odpocząć stopom.

Buty z trzciny cukrowej

Poza zaletami zdrowotnymi, buty Revive w pełni spełniają zasady zrównoważonego rozwoju. Wykonane zostały z odnawialnej brazylijskiej trzciny cukrowej, dzięki czemu nadają się w 100% do recyklingu. „Zależało mi na tym, aby zrównoważony rozwój był w Kane od samego początku istnienia marki” - powiedział dyrektor generalny Kane Footwear, John Gagliardi. „Oczywistym punktem wyjścia dla nas było krytyczne podejście do materiałów, których używaliśmy w produkcji. Gdy dowiedzieliśmy się więcej o naturalnych właściwościach trzciny cukrowej, stała się ona pierwszym wyborem dla Revive”.

Buty z trzciny cukrowej

Obuwie Kane jest dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Mamy do wyboru takie zestawy: czarna cholewka + biała podeszwa, szara cholewka + różowa podeszwa, szara cholewka + biała podeszwa, miętowa cholewka + biała podeszwa i biała cholewka + niebieska podeszwa.

 

Źródło zdjęć: Kane Footwear