Wygodne i modne

Czy wiesz, że indiański pierwowzór mokasyna był noszony wyłącznie przez mężczyzn? Pewnie z tamtych czasów wywodzi się ich pierwsza zaleta - wygoda. Mokasyny zawsze wykonane są z miękkiej skóry, nie mają cholewek, ani sznurówek i - rzecz jasna - obcasa. Indiańskie plemiona można było rozróżnić m.in. po różnicach w kształcie podeszwy mokasyna, a przede wszystkim po sposobach ich ozdabiania. I dokładnie temu plemiennemu zwyczajowi hołdujemy do dzisiaj.

Jak w takim bogactwie ozdób znaleźć nie tylko to co nas wyróżni z tłumu, ale i uwydatni nasz styl i charakter? Najlepiej nie wstając z fotela - wystarczy dobry internet i już możemy wybierać i przebierać w bardzo atrakcyjnej ofercie mokasynów różnych marek.

Szaleństwo wzorów


Internetowy dostęp do szerokiej oferty mokasynów, balerin i tzw. półbutów w każdym rozmiarze zapewnia nam możliwość spokojnego wyboru fasonu i rozmiaru, bez ryzyka, że gdy coś nie będzie pasować, sprzedawczyni ofuknie nas zasłaniając się kartką z napisem: "zwrotów nie przyjmujemy". Zakupy internetowe dzięki możliwości dokonania zwrotu w ciągu 4 tygodni stają się bezpieczniejsze i zwyczajnie bardzo sympatyczne. Jeżeli dołączymy do tego wysyłkę towaru tego samego dnia i profesjonalną obsługę jedyne czego potrzebujemy to chwili na przejrzenie oferty i najtrudniejszą sprawę - wybór.

Spacer na różowo


To co wybieramy najpierw to kolor - w sezonie wiosna-lato 2018 hitem jest połączenie grafitowej szarości i pudru, ale czerń, granat czy czerwień nigdy nie wychodzą z obuwniczej mody. Naszą uwagę zwróciło też niezwykłej urody połączenie mokasynów i balerin w mocnym kolorze magenta.

Mokasyny to nie tylko wspaniałe wykończenie codziennego stroju, ale coraz częściej bardzo wygodna i wzmocniona podeszwa buta pozwala na ruch w terenie - na rowerze, czy podczas trekkingu. To co nadaje indywidualny charakter bucikowi to, podobnie jak u Indian, wykończenie - kolory i kształty frędzli to absolutne szaleństwo! Jeżeli dodamy do tego możliwość łączenia rodzajów skór - zamszu, naturalnej skóry z połyskiem lub np. wężowym wzorem, możemy być spokojne, że każda z nas znajdzie coś dla siebie.

Te z nas, które jednak nie wyobrażają sobie życia bez obcasów znajdą dla siebie modele na dowolnie wysokim koturnie - nam połączenie klasyki, wygody i długich nóg wydaje się bardzo kuszące. A Tobie?