Bransoletka modułowa – jak to się zaczęło?

Tak naprawdę wszystko zaczęło się za sprawą marki Pandora. To właśnie ona jako pierwsza wpadła na pomysł bransoletki, która mogłaby być w pełni personalizowana. Sama marka została założona w roku 1982 w Kopenhadze przez duńskiego złotnika Per Enevoldsena oraz jego żonę Winnie. Biżuteria Pandora została zapoczątkowana solidnym, srebrnym pierścionkiem. Produkcja na szerszą skalę wystartowała w Tajlandii w 1989 roku. Wówczas firma zatrudniała garstkę pracowników.

2000 rok okazał się być rokiem przełomowym. To właśnie wtedy powstała koncepcja urokliwej bransoletki, którą każda kobieta mogłaby stylizować na swój sposób. Bransoletka modułowa miała wyrażać nie tylko przeżyte chwile, ale także styl właścicielki. To właśnie wtedy powstała kolekcja Moment, mająca uchwycić ulotne wspomnienia. Od tego czasu bransoletki modułowe produkowane są przez różne firmy. Jeśli jednak zależy nam na jakości, dbałości o detale oraz najlepszych surowcach użytych do produkcji, powinniśmy sięgnąć właśnie po biżuterię Pandora.

Bransoletka modułowa – z czego się składa?

Podstawą bransoletki jest baza, na której zawiesza się tzw. charmsy. Bazy mogą przybierać różną postać. Do wyboru mamy bransoletki skórzane, otwarte bransoletki bangle, bransoletki łańcuszkowe czy bransoletki z siateczki mesh. Tak naprawdę wybór konkretnej bazy zależy już tylko od naszego gustu. Do bransoletki dobiera się charmy, klipsy, zawieszki oraz separatory. Istnieje również możliwość dokupienia łańcuszka zabezpieczającego, który zapobiegnie przypadkowemu zsunięciu się i zgubieniu charmsów.

Biżuteria Pandora – jakie charmsy mamy do wyboru?

Wybór charmsów oraz wszelkich separatorów i innych dodatków jest naprawdę ogromny. W kolekcjach Pandory znajdziemy ponad 600 różnych elementów, dzięki którym stworzymy ulubioną bransoletkę. Najczęściej wykonane są one ze srebra lub z unikalnego stopu Pandora Rose, czyli mieszanki metali pokrytej 14k różowym złotem.

Najprostsze charmsy, które pasują do każdej eleganckiej stylizacji, występują w postaci ozdobnych kulek. Mogą one mieć ażurowe wzory, np. liści albo być uzupełnione cyrkoniami. Do wyboru mamy także charmsy szklane, dostępne w różnych, atrakcyjnych kolorach.

To oczywiście nie wszystko. Poza najprostszymi kulkami w kolekcji Pandory znajdziemy również zawieszki w przeróżnych kształtach, które odpowiadają naszym zainteresowaniom i mogą informować innych o tym, co lubimy. Przykładowo w ofercie marki dostępne są charmsy w kształcie sówki, serca, jeża, baletek, łapacza snów czy literek. Dzięki nim każda kobieta może wyrazić siebie - swoje zainteresowania, upodobania, swój styl i gust.

Osobną kolekcję stanowią charmsy stworzone dla najmłodszych, czyli Disney X Pandora. Jest to idealna kolekcja dla małych dam, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bransoletkami modułowymi. Zawieszki przybierają kształty różnych bajkowych bohaterów, np. Arielki, Olafa z "Krainy Lodu", karety Kopciuszka czy Myszki Minnie. Tego typu charmsy wraz z odpowiednią bransoletką mogą stanowić świetny upominek dla dziecka na komunię czy urodziny.

Biżuteria Pandora – za co pokochały ją kobiety?

Odpowiedź chyba nie powinna nikogo zdziwić. Przede wszystkim dla większości kobiet liczy się jakość, a tego akurat nie można odmówić marce Pandora. Zarówno bransoletki modułowe, jak i pozostała biżuteria Pandora, wykańczane są ręcznie z zachowaniem tradycyjnych technik rzemieślniczych. W trosce o naszą planetę marka wykorzystuje metale szlachetne z recyklingu. Dbałość o detale, najwyższej jakości materiały oraz serce włożone w stworzenie każdej bransoletki i charmsów sprawiają, że jest to biżuteria, która będzie nam służyć przez lata.

Oczywiście nie możemy też zapomnieć o tym, że bransoletki modułowe, które oferuje Pandora, pozwalają nam wyrazić siebie. Dzięki odpowiednio dobranym zawieszkom otrzymujemy spersonalizowaną biżuterię, która będzie idealna na każdą okazję. Wystarczy tylko powymieniać koraliki i charmsy, by elegancka bransoletka na romantyczną kolację przemieniła się w oryginalną i energetyczną biżuterię na imprezę ze znajomymi. Nic dziwnego, że tak wiele kobiet pokochało charmsy.