Stylizacja paznokci nie zna ograniczeń. Inspiracje możemy czerpać z różnorodnych dziedzin życia, filmu, sztuki, literatury, natury. Zaskakiwać kolorami, wzorami, fakturami. Ostateczny efekt zależy od wyobraźni i naszych zdolności, chyba że oddamy się w ręce profesjonalistki.

Chcemy zachęcić Was do samodzielnego wykonania w domu oryginalnego manicure. Źródłem jego powstania są prace kanadyjskiej artystki. Obejrzyjcie barwny portret kobiety, który namalowała Jessica Gorlicky, a przekonacie się same.

Kolorowy manicure wbrew pozorom jest łatwy do wykonania. Możemy go wykorzystać na wszystkich paznokciach lub ozdobić wybrane palce. Wystarczy przygotować lakiery różnych kolorów, patyczki i zmywacz. Nie musimy się martwić, że nie mamy wprawnej ręki, ponieważ ten manicure nie musi być zrobiony „pod linijkę”.

Na początku nanosimy na paznokieć białą bazę. Wybieramy pierwszy kolor i patyczkiem kładziemy lakier na paznokieć, rysując nieregularne linie. Nałóżmy jeden kolor na wszystkie paznokcie i sięgnijmy po kolejny. Aby otrzymać odpowiednią fakturę na powierzchni paznokcia, co jakiś czas możemy zamoczyć pędzelek w acetonie. Spowoduje to nieregularną strukturę.

Po nałożeniu wszystkich kolorowych linii, musimy zaczekać około 10 minut, a na koniec pomalować paznokcie bezbarwnym lakierem utrwalającym. Uzyskamy designerski manicure, który zachwyci nawet najbardziej wymagające przyjaciółki. Dobór kolorów zaś zależy wyłącznie od Waszej fantazji.