1. Brak dziur w ścianach

Młotek i gwoździe to niewątpliwie sprzymierzeńcy człowieka w wielu pracach budowlanych i remontowych. Jednak wykorzystując je do zawieszania mnóstwa dekoracyjnych obrazków, można zrobić sobie na ścianie sito. Zupełnie niepotrzebnie. Systemy nieinwazyjnego montażu mocowane są na specjalnych klejących taśmach. Przytwierdzanie tych taśm do powierzchni ściany nie powoduje uszkodzenia jej w żadnym stopniu. Jeśli zamarzy się zmiana dekoracji – po prostu wystarczy usunąć taśmy, a na ścianie nie pozostanie żaden ślad! To rozwiązanie doskonałe dla osób wynajmujących mieszkania, pokoje na stancjach czy w akademikach. Zero dziur równa się zero zniszczeń i ewentualnych potrąceń z kaucji!

2. Brak hałasowania wiertarką

Dla osób mieszkających w blokach jakiekolwiek próby wbijania gwoździ w ścianę czy wiercenia wiertarką mogą skończyć się konfliktem z sąsiadami. Niestety, takie hałasy są bardzo uciążliwe nie tylko dla najbliższych sąsiadów, ale i dla mieszkańców całej klatki. Systemy montażu nieinwazyjnego mają tę przewagę nad młotkiem i wiertarką, że można ich używać o dowolnej porze dnia i nocy. Jeśli zamarzy nam się ozdabianie ścian w środku nocy w weekend – nie ma ku temu przeciwwskazań!

3. Absolutnie bezpieczne – dla każdego

Posługiwanie się wiertarką wymaga pewnej siły fizycznej, ostrożności i wprawy. Nawet wbijanie gwoździ młotkiem w ścianę może się skończyć obitym palcem, gdy wbijający nie zachowa odpowiedniej ostrożności. Taśmy oraz rzepy montażowe są zupełnie bezpieczne i nie niosą żadnego ryzyka uszkodzenia ściany ani osoby mocującej dekoracje. Mogą być używane również przez dzieci do samodzielnego ozdabiania ścian w pokoju – choć oczywiście nadzór dorosłych jest wtedy wskazany.

4. Łatwe usuwanie

Po usunięciu obrazków wiszących na gwoździach na ścianie pozostają wbite gwoździe, po których wyciągnięciu zostają dziury w ścianach. Aby je pomalować, trzeba najpierw zakleić dziury. W przypadku taśm i rzepów montażowych wystarczy tylko pociągnąć za pasek ku dołowi, równolegle do ściany. Taśma bez trudu oderwie się od ściany, nie pozostawiając żadnego śladu. I od razu można brać się za malowanie!

5. Wszechstronne zastosowanie

Szeroki asortyment systemów do nieinwazyjnego montażu pozwala na przyczepienie praktycznie każdego rodzaju dekoracji ściennej, i to prawie w każdym miejscu. Za pomocą taśm mocujących można na przykład mocować dekoracje na suficie lub bezpośrednio na meblach. Specjalne taśmy do użytku zewnętrznego pozwalają na ozdabianie elewacji domu czy montowanie oświetlenia zewnętrznego.

Ozdabianie ścian w mieszkaniu może być świetną zabawą i okazją do miłego spędzenia długich zimowych wieczorów w domu. Wystarczy tylko ciekawy pomysł na dekorowanie ścian, mebli, sufitów, ram okiennych czy innych elementów wyposażenia domu, które tylko przyjdą do głowy. Potem pozostaje opracować strategię działania, zakupić odpowiednie rodzaje systemów nieinwazyjnego montażu – i działać!